• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
по цифрите, които си дал, ако не бъркам оборотите на колелата са 789об, линейната скорост на лентата зависи от диаметъра на колелата.
nautilus33 - майстор
т.е. би трябвало да е добре, не е висока, защото от това имах притеснения. Може би от това, че е въртял наобратно е проблемът. Щом обърна посоката ще тествам пак.
PIP - майстор
Обикновено са в тоя диапазаон 650-1000об, зависи най-вече от състоянието на машината като цяло. Ако колелата не бият, лагерите са добри и е центрован както трябва тия обороти са екстра.
nautilus33 - майстор
Ами лагерите са си добре. както писах, със стария мотор нямаше никакви проблеми, след като го свалих и монтирах новия, абсолютно нищо не е пипано.

ПП шайбата със скоби за лагер ли се вади от оста на ротора? Мисля съосието между шайбата на новия двигател и колелото на банцига не е на 100%. Макар, че не см сигурен това може ли да причини вибрации.
mavryt4o - майстор
До колкото разбрах 370мм е диаметъра на колелото. 2900 мотор с 100шайба.Колко е диаметъра на шайбата на колелото. Да сметнем периферната скорост на лентата. Повечето производители дават до 30м/с максимум. Ако е добре балансирано всичко е по добре за самата работа да е в горната граница.
nautilus33 - майстор
370мм е диаметъра на колелото, към което е хванат ремъка от двигателя, т.е. на едната страна на вала е това колело, а от другата колелото на самата лента на банцига. Колелата на лентата не съм ги мерил с какъв диаметър са, но на око май са същите.
mavryt4o - майстор
чет авг 27, 2020 6:43 pmnautilus33 написа:
370мм е диаметъра на колелото, към което е хванат ремъка от двигателя, т.е. на едната страна на вала е това колело, а от другата колелото на самата лента на банцига. Колелата на лентата не съм ги мерил с какъв диаметър са, но на око май са същите.
Както е казал PIP нямам какво да добавя
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Електромотор за банциг!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: