• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
Jorky написа:

Самата стойка така съм я направил,че мотора да се затяга от собствената си тежест.Не знам дали е редно да бъде така,а колкото до оста и лагерите няма проблем проверих ги!Няма луфтове и "мандахерцане",лагерите на мотора ми се струва,че са здрави поне така ми се струва де. :) Като го нося на бобиньора,той ще каже в какво състояние е.
Jorky,какво стана завъртя ли мотора ?Имах подобен случай със настолна бормашина.Бормашината се продаваше във Варна,а аз съм от Русе. свързах се с продавача и му казах да праща по ЕКОНТ, и той ми скочи с номера че веднъж я пращал и купувача така и не отишъл да потърси машината и транспорта излязъл за негова сметка,демек набутал се.Аз естествено се усъмних и изпратих на жената брат и (който живее във Варна ) да види на живо машината.Обади ми се и каза че със свален ремък мотора върти,като поставят ремъка и само бръмчи ,но не тръгва.Обадих се на продавача и му казах да свали от цената защото ще се пренавива мотора,и той ми я продаде на 50 % от обявената цена.Има една приказка "На зла круша,зъл пърт". Явно пича се е пробвал да пробута машината на някого и са я отказали затова аз реших да "накажа " продавача като го излъжа че мотора е сдухан и да намали от цената, досетих се от къде е дефекта и затова купих машината.След като бормашината пристигна в къщи свалих мотора,извадих кондензатора и без даже да го замервам отидох в магазина и си купих същия.Поставих го и машината заработи като часовник.

Затова според мен проблема е в кондензатора.
Jorky - специалист
Здравейте,благодаря че сте загрижени за машинката ми!Миналата година беше малко гадна за мен,имах си здравословни проблеми.От пролетта почвам пак по него обещавам!
Ще ви направя снимки да видите до къде съм стигнал!
Благодаря ви отново!
bulhomes2 - майстор
wenciautoklima написа:
Прикачен файл:
DSCF1537 (Копировать).jpg
Уважаеми колеги,същият проблем но с трифазен 2,2 в триъгълник с пусков и работен кондензатор.Тръгва нормално но щом се натовари -спира.
Пропуснал съм я тая тема и затова ще питам по доста стар пост.
Какво е това "трифазен ... в триъгълник с пусков и работен кондензатор"?
Jorky - специалист
bulhomes2 написа:
wenciautoklima написа:
Прикачен файл:
DSCF1537 (Копировать).jpg
Уважаеми колеги,същият проблем но с трифазен 2,2 в триъгълник с пусков и работен кондензатор.Тръгва нормално но щом се натовари -спира.
Пропуснал съм я тая тема и затова ще питам по доста стар пост.
Какво е това "трифазен ... в триъгълник с пусков и работен кондензатор"?
Да не би да е монофазен ,аз не съм виждал трифазен мотор с кондензатор!
Или освен ако трябва да се пуска в монофазно напрежение,ама и аз не ги разбирам много!
Може да има изпушил кондензатор или да не са свързани правилно. :)
И ако е така как го пускаш?
bulhomes2 - майстор
Май сам си отговорих. Предполагам, че е искал да напише "трифазен ..., в триъгълник, вързан като монофазен, с пусков и работен кондензатор"
Здравейте,имам един въпрос към по-компетентните.Имам банциг Raider RD-BSW18Изображение,върши ми работа ама много слаб нещо.Мотора му е 250W 1500 оборота.Въпроса ми е мога ли да му сложа малко по голям мотор,примерно от пералня от старите или от нещо друго?Дайте някакъв съвет.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Снимай мотора на банцига за да се види колко е голям по обем,така само се гадае.Може и друг мотор да се постави,не е задължително от пералня.Ако е от Руските "Аурика " те са по 180 W.
mavryt4o - майстор
ще се вмъкна и аз малко в темата ако може малко савет от дърводелците ,та купих си вчера един банциг без мотор от един колега от форума 40 сантиметра колела 270-280см лента и ме интересува каква лента да му купя като ширина? колко оборота са нормални за този модел има шаиба 40 сантиметра ще му сложа такъв имам 2,2 трифазен 1410 об сега е с 12 сантиметра шайба и сигорно е малка(470са сега оборотите) но като ми кажете колко трябва да са оборотите ще ги наглася с по-голяма и се питам дали ако се сложи по-дебела лентичка колко мм. незнам имам едни метровки дъб по 25 сантиметра дали ще ги избичи на талпи за материал с този мотор. в тубата гледах малки банцизи го могат не от моя модел де

Прикачен файл

DSC04496.JPG
DSC04496.JPG (33.55 KиБ) Видяна 2762 пъти
griffin - майстор
antonio77 имам сходен банциг само, че с 300W мотор ако ти се занимава може да пробваш да махнеш гумата която е в колелата и на която лежи лентата. Но не я късай ако не успееш да може да я върнеш мойта се сваляше. Аз навих много дебел пласт изолирбанд и го изшлайфах да има бъчвовидна форма. При мене лентата потъваше в колелата т.к гумата идваше по мека и това тормозеше мотора. В момента с тоя мотор и 3/4 инча лентичка доколкото помня с 6 зъба на инч(не е за бичене) като не натискам мога да си разбича букови трупчета от тия за горене, с по голяма лента може и повече да даде но нито имам пари нито ми се занимава.
Ако те интересува процеса за банцинга в блога в подписа ми има, по спомен и матиас в нет-а прави същото ама с по тънак слой при мен е дебел.
Прегледай колелата дали са в една равнина при мене и това товареше мотора. Подобен проблем с сходимост на колелата имах на стационарния лентов шлайф и като ги нагласих да са в една равнина мотора не се товари т.к лентата просто си следва колелото не се плъзга и напречно на него. Пробвай няма да стане совалка но няма да го спираш толкова лесно :).
Ако искаш да сменяш мотора може да го изкараш под банцинга и да сложиш ролка и мотора отдолу в шкафче, по спомен някъде в нет-а Джон Хеинц беше правил такъв фокус.
Доколкото помня зедекус имаше като твоя банциг може и той да каже някъде в форума имаше тема.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Електромотор за банциг!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: