Всичко за дърводелството
goshkou - напреднал
Здравейте,

някой експериментирал ли е да завърти телескопичен водач за чекмедже /http://www.rosi.bg/cms/img_data/pic_1606/pic1606_1.jpg/

Имам предвид следното. Нормалното разположение е:
Прикачен файл:
vert.png
vert.png (17.36 KиБ) Видяна 5101 пъти
Мисля една глупост за много широко чекмедже и ще добре да го подпра посредата. Най-лесно ще е да го подпра посредата със 2 бройки от същите водачи, но разположение хоризонтално:
Прикачен файл:
horiz.png
horiz.png (19.1 KиБ) Видяна 5101 пъти
Какво мислите?
8180 - майстор
Далеч съм от дърводелството, но ще предложа:
Вземи една метална или пластмасова линия.
Подпри я в двата края.
Опитай да я натиснеш в двата варианта - хоризонтален/вертикален.
Анализирай видяното/усетеното.:? :)
Изображение
goshkou - напреднал
Явно приличам на идиот. Телескопичният водач се състои от поне 3 части + съчмите за лагеруване. Всяка от тях е със сложна форма и специфично предназначение спрямо останалите. Отделно всяка от тях може да се разглежда като прът или греда от гледна точка на съпромата, но като цяло не е толкова просто.

Вътрешното ми убеждение е, че вероятно няма да стане, но ако някой вече е пробвал, нямам нищо против да науча още нещо днес.
8180 - майстор
goshkou написа:
Явно приличам на идиот.
Сори,
Далеч съм от тази мисъл - много.
На мен ми прилича на "шина/ребро", по-различно от прът/греда, доколкото съм заглеждал.
Може и да греша, не само в термините. :)
SoWhat - специалист
Е, колко да е широко това чекмедже!! Правил съм по метър с обикновени водачи.
И съпротивлението/триенето на съчмите е по улеите, разположени вертикално.
А откачането/свалянето/ на чекмеджето ще е безкрайно неудобно.
goshkou - напреднал
1850 :shock:

най-вероятно ще се мине на вариант две чекмеджета по 925 с общо чело, ако не измисля как да подпра посредата.
radius - майстор
Ето ти идея за направи сам.
По средата на чекмеджето монтираш надлъжно една метална лента. В "касата", ако успееш да вкопаеш един индустриален лагер ще стане надеждно и товароносимо.
ribnikolaevi - майстор
Това чекмедже под спалня ли е?
kdobrev - специалист
Става, аз съм правил изтеглящ се диван лежащ върху 6 такива. Работят си с години, но плъзгането не е толкова мазно, както при правилно разположен водача.

Тема "Хоризонтално поставяне на телескопичен водач за чекмедже" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: