• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Добре :-D Ще съобщя на един френски дърводелец 9-то поколение да види какво мислят нашите за лака с нокти :-D Никога няма да стигнем Франция май :? Глупави са нали?
mavryt4o - майстор
Стига сега като се поразрових има в нета много видове осигурители за всяка нужда.Стопорния бол е 14х1мм резба 25мм дължина ако някой нещо подочуе за такова нещо ще се радвам да ми го сподели ако утре евроболт не свършат работа.Че машината стои горката жадна за талаш..
lov - майстор
profesionalist_wood написа:
Добре :-D Ще съобщя на един френски дърводелец 9-то поколение да види какво мислят нашите за лака с нокти :-D Никога няма да стигнем Франция май :? Глупави са нали?

Надявам се че знаеш приказката че франсетата освен свирки друго не могат да правят :-D
А и ти си чувал нещо ама не си доразбрал. Наистина на времето се е ползвал лак но не на ацетонова основа какъвто е този за нокти а шеллак. Е вече не знам може да правят вече и на водна нали се раболяхме на тема екология. :)
И не за фискиране на резби а за запечтване за да не влиза влага в самото винтово съединение и да не кородира. Ползва се свойството че шеллака във влажна среда набъбва и така си върши работата. Но не се мажат целите винтове а само се поливат готовите сглобки.
mavryt4o - майстор
Евроболт ми отрязаха главата 4,80 за болт.За 200лева ще се правят пак циганий с шпилка жалко ама това е.
kendal - специалист
Mavryt4o,циганиЙ някаква добавка към състава на стоманата от която са направени болтовете ли е,че съм зле с металознанието?
lov - майстор
Принципно шпилките са от мека стомана и за това се получава този ефект. Виж колко ще ти стъпят болтове с повишена якост. Режеш ползваш само резбата и си правиш фрезенка за отвертката. Така няма да се раздуват и ще изкарват по дълго време без подмяна. Не вярвам за тях да ти откъснат главата. А ако ориентираш в какви възли да търсиш и с каква якост са можеш да пробваш да подириш и в някои вторични суровини.
mavryt4o - майстор
Сега разбрах че хубаво е като си вършил работа на много хора.Единия ми каза какво да направя калибровано фи стомана в моя случай 40х ,през резбар и повърностна закалка.Другия работи а ангел стоилов и ми подари 1.5метр от въпросното фи .Трети го закара на наш човек стругар и четвърти на негов човек закалчик.Всичко това за 26лева за 40бройки.Засечките ги направих с тънкия диск на малкия шлайф.Казаха ми че няма да имам нужда от допълнително подсигуряване на резбата.Мисля че казуса ми е решен .
bulhomes2 - майстор
Направих едно клипче за проверка на реглажа на абрихта
kendal - специалист
Добре си го центровал,летвите върху линеала на циркуляра ли бяха?Стана ми интересно какъв алуминиев профил си ползвал за него,а гледам и кантираща машина си придобил а не си се похвалил.
bulhomes2 - майстор
Профила е май 40/80. Това ми е перпендикуляра на каретката. Линеала е от същия профил. Кантиращата ми е поне от 3 години. До нея имам и обрезвачка за кантовете. Но рядко ги ползвам.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: