• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
А от какво си ги пригодил,или специално си търсил такива профили?
bulhomes2 - майстор
Мисля, че тоя беше - http://technokom.bg/item/view/849/ Купувах си го специално за това.
Здравейте приятели скоро се сдобих с абрихт на якоруда.Купих си нови ножове (с 4 ножа е вала) и буквално от седмица си играя с настройването, проблема е при стягане на пластината издърпва ножа на горе, какво ли не пробвах и не става.В нета нищо не намерих, даже и самия вал :)
Някой от вас играл ли е с такъв ( на снимката)

Прикачен файл

93186014_211796783454884_7020894287566995456_n.jpg
нед апр 12, 2020 9:19 pmneco_1007 написа:
Здравейте приятели скоро се сдобих с абрихт на якоруда.Купих си нови ножове (с 4 ножа е вала) и буквално от седмица си играя с настройването, проблема е при стягане на пластината издърпва ножа на горе, какво ли не пробвах и не става.В нета нищо не намерих, даже и самия вал :)
Някой от вас играл ли е с такъв ( на снимката)
Здравей колега,
Отскоро и аз имам такъв. Потърсих човек който разбира от тези неща - няколко дни си игра и накрая установи че пластините са разместени т.е. всяка си има определено място на вала. Само че той ми сложи ножовете не между пластината и държача с болтовете а от страната на неподвижния плот и сега между ножа и пластината се задържа фин прах. При теб ножа е между пластината и държача с болтовете. Не знам кой е правилния вариант не само за рендосването но и за безопасност.
bulhomes2 - майстор
Аз стягам леко двата крайни болта и с чукче (и подложка естествено) вкарвам ножа до необходимото ниво. Лошото е, че като го прескоча трябва да развивам и вадя ножа и - наново.
На теория на вала се виждат отовори, през които да можеш да навиваш винт, на който да опират ножовете и така да направиш фино настройката. При никой от абрихтите ми и щрайхмусите това нещо не ставаше.
kancho - специалист
Не знам дали някой не го е споменал, но си има специален инструмент за смяна на ножове на абрихт. Хем помага да се сложи на еднакво отстояние от плота, хем предпазва пръстите от острието. Аз само с такова съм сменял ножове, става за 5 минути

Прикачен файл

абрихт.jpg
абрихт.jpg (50.22 KиБ) Видяна 915 пъти
mavryt4o - майстор
Той човека за 2 години вероятно си ги е настроил или е станала белята...
MamaMy - майстор
На руския абрихт има по две пружини на които ляга всеки нож. Намират се в двата края на канала. По този начин ножа само трябва да го задържате натиснат колкото трябва докато затягате. :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: