• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Взех си на скоро абрихт с 4 ножа 640милиметрови.За заточване са но имам само 2 резервни и ми се ще да имам поне един резервен комплект да ги менкам.Та въпросат ми е ако някой има нещо на предвид за такива ножове да пише.Искам да са hss ножове.Целта ми е да не давам 50лв за брой в пилана .Следя всеки ден обявите за сега няма.Ако някой ме насочи към по-добра цена за хсс ще съм благодарен.
Илчо Илиев - майстор
mavryt4o написа:
.Целта ми е да не давам 50лв за брой в пилана ..

Провери ли в Технолес, нашия от там взема, но не помня колко бяха,но подскачаше,че били евтини..
mavryt4o - майстор
Илчо Илиев написа:
mavryt4o написа:
.Целта ми е да не давам 50лв за брой в пилана ..

Провери ли в Технолес, нашия от там взема, но не помня колко бяха,но подскачаше,че били евтини..
В онлайн магазина им няма хсс а от по-мека стомана които ги дават за мека дървесина .Можех да ги комбинирам с мойте два хсс и два такива но има 2 десети разлика в дебелината и не ми се правят експерименти.Наистина цената е атрактивна ще звънна утре да питам дали имат от моя модел.
bulhomes2 - майстор
Че какво като имат разлика в дебелината?
Илчо Илиев - майстор
bulhomes2 написа:
Че какво като имат разлика в дебелината?
Точно,щом са два по два, няма проблем за баланса...
Нямам идея от каква стомана са, но обема който при нас се рендосва между заточванията е доста голям, все едно при теб за няколко години, а и не вярвам да рендосваш сух салкъм и орех постоянно...
mavryt4o - майстор
Удържах си на ината поръчах от технолес 40лв за брой.
bulhomes2 - майстор
Какво значи "да си удържиш на ината"?
mavryt4o - майстор
Ами взех си като моите хсс уж по дълготраини с цена 40 лв на фона на 15-те от другата стомана които може да ме карат същото време.Ако илчо беше ми казал че техните са от евтините и щях да си взема ама нали съм бързак..
pgt - специалист
Е нищо, таман като си вземеш от евтините следващият път, ще имаш база за сравнение :wink:
mavryt4o - майстор
Така е нямам база за сравнение да кажа,,набутах се" :lol: Едно заточване на комплекта ми е 25лева та ще си мисля че уш излиза същото в дългосрочен план.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: