• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
lov - майстор
Дири ето такива но с вътрешен шестостен и повишена якост поне 8.8 и на горе.
https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D ... 0%B2%D0%B5
Лошото е че М14 трудно се намират.
profesionalist_wood - майстор
Чак сега зацепих че Маврудчо е от пловдивско. Ето на бул.6-ти септември 100 Пловдив
http://www.euroboltbg.com/index.php?o=c ... tacts_list
mavryt4o - майстор
Да да евроболт го знам къде е.Само ще се консултирам със стругар дали без това уширение отзад може да се получи саморазвиване.
profesionalist_wood - майстор
Ми аз си мажа винтчетата с лак за нокти преди да ги пъхна някъде :roll: Затягат се добре
bulhomes2 - майстор
Сега вече разбирам. Друго е при теб. С имбусен болт ще затегнеш много добре, но е възможно главата му да стърчи над орбитата на ножовете. Само с проби ще стане. Пак трябва да мислиш как да ги подостриш отпред. Тия дето lov ги е дал са перфектни ма и аз не видях М14 на пръв поглед.
mavryt4o - майстор
Това с лак не го бях чувал дано да не спича много.Мисля че все ще намеря нещо подходящо.
lov - майстор
Болтовете не се удебелени от зад нарочно. Получило се е от боя със секача всеки по тях. Използване на неправилния инструмент тоест отвертка каквато е намерена и последствията са замазан шлиц и развиване с главния 'настройчик' и вълшебната ума ''ха сега ти .....мама..' :lol: Историята ми е позната до болка само, че на други машини. :)
Та диренето на болтове само на място в магазина защото имат и нестандартни с имбусни глави и да се прецени кой може да стане дори и след престъргване.
Използването на лак за фиксиране на резбата води точно то това положение. За тази цел си има осигурители за резби. Там продават и такива гъдели. Ако има свестен консултант и му обясниш за какво става дума ще ти предложи подходящия.
mavryt4o - майстор
lov написа:
Болтовете не се удебелени от зад нарочно. Получило се е от боя със секача всеки по тях. Използване на неправилния инструмент тоест отвертка каквато е намерена и последствията са замазан шлиц и развиване с главния 'настройчик' и вълшебната ума ''ха сега ти .....мама..' :lol: Историята ми е позната до болка само, че на други машини. :)
Та диренето на болтове само на място в магазина защото имат и нестандартни с имбусни глави и да се прецени кой може да стане дори и след престъргване.
Използването на лак за фиксиране на резбата води точно то това положение. За тази цел си има осигурители за резби. Там продават и такива гъдели. Ако има свестен консултант и му обясниш за какво става дума ще ти предложи подходящия.
Благодаря за безценните съвети :prayer: Все пак съм си още бомбе .Като попивателна съм но допирът ми с хора с практически опит е минимален и при всеки такъв случаен не губя време да препитам ,,старото".
profesionalist_wood - майстор
Ама съм хиена нали :-D Никой няма да ти каже за лака за нокти
lov - майстор
Аз пък като намеря нещо такова залепено с лак за нокти му го убивам в главата и си заминавам да си дири друг майстор.
Не виждам нищо за хвалене, а ми е по точно за срам и щеше да бъде по добре да си беше замълчал. А иначе на твоите ако искаш и с тел може да си ги връзваш.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: