• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Ти купува ли си такава джаджа за настройка - http://bce-legko.ru/%D0%BF%D1%80%D0%B8% ... %B3%D0%B0/
Не ми се даваха 70-80 лв (май толкова бяха) та съм си взел 2 микрометъра - http://www.ebay.com/itm/Outside-Externa ... 2749.l2649 и са в ъгъла "Бъдещи проекти"...
Илчо Илиев - майстор
Весо, с такава ''джаджа'' се настройват на щтрайх/двустранка, за абрих е желателно,а при някои, задължително да се водиш по плота, иначе може доста да се чудиш що не става...
Огромна част от абриците са с деформирани плотове и рама и трябва да докараш ножовете да са в една равнина с плота, иначе ще ти вади дъската на конус...в единия край ще отнема повечко..
Иначе , у фабриката с подобни калибри настройваха двустранките, но за да става номера, под ножовете има пружинки,а калибъра(парче желязо с полусферична форма с магнити)натиска ножа докато стегнеш камите...
Не е голяма философия да си направиш такъв калибър, мен ме е яд ,че не паланджосах един кат разсипаха фабриката...
bulhomes2 - майстор
Аз за абрихта си го глася. На него съм му шлайфал плотовете на плосък шлайф и съм сигурен, че са равни. И да - не ме интересува вала, а ще наглася микрометрите към някое желязо, легнало на изходния плот (ти май на изходния викаше входен, ама е ясно за кой говоря). Имам и кръгли магнитчета за микрометрите.
Илчо Илиев - майстор
Щом ти се получава....
На работа има едни раздрънкани дараци ,всичката им геометрия е разбутана и с много магии се докарват да работят сносно,но......
mavryt4o - майстор
Набавих комплект ножове но срешнах проблем.Главите на болтовете които натискат призмите са в окаяно състояние .В края резбата е с лек конус и се развиват само със секач и няколко пъти така и не стават за нищо.Колко ли го е сърбял гъзът конструктора..Та дали се продават още някаде такива болтове или да търся стругар?
Илчо Илиев - майстор
Бря, какви са такива тия болтове, фани ги снимай...
На моите машини,че и на служебните не съм забелязал нещо по-специално, но...знайшли..
Абе щом веднъж е направено, пак ще се направи, номера е да е по-безболезнено :razz:

п.п. Питах нашия шеф за ножовете от Технолес, 80 см -16 лв,ся каква стомана са....,но бая нещо се рендосва между заточванията...
bulhomes2 - майстор
Моите болтове си ги заострях на шмиргела. Обикновен болт със шестостенна глава. Хващам болта за резбата в патронника на бормашината, пускам я и заострям на шмиргела. Така острото ти е точно на оста на болта и няма да мърда ножа, като затягаш.
mavryt4o - майстор
Извинявам се че не снимах.Както се вижда главата има отвори с резби.Болтовете се навиват ,натискат призмите и стягат ножа.Самия болт 14х1 резба на края стяга и е по-дебела 14.5мм.

Прикачен файл

2017-06-24 15.32.23.jpg

Прикачен файл

2017-06-24 15.32.04.jpg
Илчо Илиев - майстор
Не съм специалист по железарските истории, но няма ли да стане да сложиш обикновени имбусни болтове,че затягане с отверка някак не ми изглежда надеждно..
Относно конуса на винта, може би е с цел да затяга допълнително ,да не се развие...
Виж някой майстор стругаро/фрезист, дали няма възможност да се пригодят ками/призми, от другия модел, къде винтовете са навити в тях,а не на вала...
profesionalist_wood - майстор
Само имбусни болтове за такава мощна машина! Болтове с глави не препоръчвам защото при вибрации започват да се разхлабват....
Имат точно такива каквито си показал на снимката в Евроболт на ул.Раковска.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Настройка на ножове на планя/абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: