• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 37
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
На дърводелския циркуляр да си режа профили квадратна кутия винкел....
plamen6703 - майстор
Точно на такъв режа железни профили с карбофлексов за желязо без проблеми.
bulhomes2 - майстор
Я пробвай и ти, че нещо не ми се вярва карбофлексов диск да реже при 4500 оборота без проблеми. Ще ме прощаваш plamen6703, но тоя форум има доста, дето дават категорични съвети, които са далеко от истината и затова вече винаги имам едно на ум. Тия, дето правят ъглошлайфи значи са се набутали да го докарват до над 10 000 оборота.
plamen6703 - майстор
Простено да ти е щом казваш, но аз съм далече от мисълта да давам съвети за рязане :) Споделих какво съм пробвал и какъв е резултата при мен. Със същите обороти и без никакви затруднения реже пендулата ми за метал, но пак не принуждавам никой да вярва :)
Иначе аз съм далече от истината за дърводелството и влизам тук да се уча точно от хора като вас, но с металите се справям доста добре :) Големите ъглошлайфи са с около 6000 оборота, а малките с повече по разбираеми причини.
Последна промяна от plamen6703 на ср юни 07, 2017 10:01 pm, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
Ako дискът е от масовите за отрезна машина 355мм.,оборотите са в повече, дават му към 3800. Аз лично не бих си съсипвал циркуляра, макар че плотът е чугунен и най държи на искри.
plamen6703 - майстор
Как се съсипва точно циркуляра за да знам да не съсипвам моят?
tsenkov - специалист
Мяврутчо, не съм ти в главата за да знам какво мислиш. От питането ти става ясно че искаш да режеш квадрати. От какво се режат квадрати? От лист. А сега кой задава неподготвен въпроси и не може да обясни какво иска?
Лично аз не бих рязал квадратен профил на дърводелска машина но щом за да икономисате 30-40лв сте готови да се осакатите-ваша воля. Няма да ми лежите на съвеста.
Маврутчо, щом са много бройки Ангел Стоилов режат с лентова ножовка и ако срезовете са над 200 цената е символична. За алуминии 15х40мм ми взема 20ст с ДДС.
plamen6703 - майстор
tsenkov написа:
Лично аз не бих рязал квадратен профил на дърводелска машина но щом за да икономисате 30-40лв сте готови да се осакатите-ваша воля. Няма да ми лежите на съвеста.
Как става точно осакатяването за да знам да се пазя? Защото и дърво да режеш на циркуляра пак има вероятност за оскатяване, ако не се спазват правила за безопасност.
mitko64 - майстор
Някой да качи линк на такъв циркуляр, фабричен, за метал с карбофлексов диск, подаването с каретка, да го видиме що за чудо е.
wanderer - специалист
plamen6703 написа:

Как става точно осакатяването за да знам да се пазя?
  • според дядо ми, когато един диск се пръсна, и едва не го уби всичко станало "МНОГО БЪРЗО"
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: