• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Пичове имам едно питане.Ще изработвам една машина и има доста рязане на квадрати пък и искам да е точно.Може ли на настолен чугунен циркуляр с каретка за дърво да му сложа карбофлексов диск фи 300 и да си басам квадратите с него.Оста е фи 30 ще сложа 1мм втулка защото диска е с отвор фи 32.Оборотите са 4500.Аз знам че мога да го направя но има ли опасности или нещо ми убягва защото не съм виждал подобно изпълнение.
tsenkov - специалист
Ако ти е мил живота не. Най-лесно и евтино ще станат на лазер.
mavryt4o - майстор
Нещо се изказа неподготвен....
plamen6703 - майстор
Няма да имаш никакви проблеми с безопасността, правя това упражнение на циркуляра не за пръв път и не съм забелязал нищо притеснително. Просто се спазват рутинните мерки за безопасност при рязане. Успех :)
bulhomes2 - майстор
Мавруте, не ти се разбира какво искаш да режеш - дърво, желязо, алуминий с тоя карбофлексов диск.
mavryt4o - майстор
На дърводелския циркуляр да си режа профили квадратна кутия винкел....
plamen6703 - майстор
Точно на такъв режа железни профили с карбофлексов за желязо без проблеми.
bulhomes2 - майстор
Я пробвай и ти, че нещо не ми се вярва карбофлексов диск да реже при 4500 оборота без проблеми. Ще ме прощаваш plamen6703, но тоя форум има доста, дето дават категорични съвети, които са далеко от истината и затова вече винаги имам едно на ум. Тия, дето правят ъглошлайфи значи са се набутали да го докарват до над 10 000 оборота.
plamen6703 - майстор
Простено да ти е щом казваш, но аз съм далече от мисълта да давам съвети за рязане :) Споделих какво съм пробвал и какъв е резултата при мен. Със същите обороти и без никакви затруднения реже пендулата ми за метал, но пак не принуждавам никой да вярва :)
Иначе аз съм далече от истината за дърводелството и влизам тук да се уча точно от хора като вас, но с металите се справям доста добре :) Големите ъглошлайфи са с около 6000 оборота, а малките с повече по разбираеми причини.
Последна промяна от plamen6703 на ср юни 07, 2017 10:01 pm, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
Ako дискът е от масовите за отрезна машина 355мм.,оборотите са в повече, дават му към 3800. Аз лично не бих си съсипвал циркуляра, макар че плотът е чугунен и най държи на искри.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: