• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Чудех се тук ли да го пусна или в Металообработване :?, но нали е "дърводелско" та се спрях на този раздел. :lol:
Ламарината е 12мм лазерно рязана, приготвил съм заготовки за два броя. Водачите са от калибрована стомана45- фи20, винта е 16мм трапецовидна резба-ст45, въртока е от калибровано фи 12мм -стомана 40Х. Не съм ги довършил- прогоних само едното, остава и другото да райберовам отворите и пробно да го събера. Също и да приготвя задните планки(от калибрована шина 40х10мм) и най трудната част- заваряването.
Ще пусна в три поста снимките на положението до което стигнах, прогреса ще го добавям.
Копие е на английско чугунено. :partyman:

Прикачен файл

Mengeme 1.jpg
Mengeme 1.jpg (114.5 KиБ) Видяна 5996 пъти

Прикачен файл

Менгеме.jpg
Менгеме.jpg (95.29 KиБ) Видяна 5996 пъти

Прикачен файл

13022015649.JPG

Прикачен файл

13022015650.JPG

Прикачен файл

13022015653.JPG
ZEDYCUS - майстор
Резбата на въртоците ме измъчи, много серт тая стомана 40Х,

Прикачен файл

13022015655.JPG

Прикачен файл

13022015656.JPG

Прикачен файл

13022015657.JPG

Прикачен файл

13022015658.JPG

Прикачен файл

13022015659.JPG
ZEDYCUS - майстор
До тук стигнах, вчера. :partyman:

Прикачен файл

13022015660.JPG

Прикачен файл

13022015661.JPG
cvetankirilov - специалист
:partyman: Направо ги пускай в серийно производство, :supz: майсторска работа, браво :prayer: :prayer: :prayer:
bulhomes2 - майстор
Толкова ли нямаше дъска, че си турил менгемето на кутията с фрезерите? Шегувам се естествено. Поздравления =D> =D> =D>
ZEDYCUS - майстор
cvetankirilov
:partyman: Направо ги пускай в серийно производство, :supz: майсторска работа, браво :prayer: :prayer:
Мислих и по тоя въпрос, може и до там да се стигне, ако се получат нещата. Следете ОЛХ :razz:

Булхомес това е кутията за медчиците, фрезерите отдавна са се потрошили. Идеална е за повдигане. :-D
griffin - майстор
Зедекус става си като фабрично :-D, пускай ги сериозно серийно че май намирането на нещо читаво като менгеме е трудно :-D. Още нещо палче на главата което да се изкарва предвидил ли си? Удобно е за ползване нещо такова и да не е във вид на палче.
емо ем - специалист
Отлична работа, става като оригинала =D>
ZEDYCUS - майстор
емо ем
Отлична работа, става като оригинала =D>

griffin
Зедекус става си като фабрично :-D, пускай ги сериозно серийно че май намирането на нещо читаво като менгеме е трудно :-D. Още нещо палче на главата което да се изкарва предвидил ли си? Удобно е за ползване нещо такова и да не е във вид на палче.
Може и да направя палец, но по прост вариант. Ще ми се да мина без фрезоване за да не се вдигне много цената. Само от метална кутия заварена в челната част без канал. Палеца може само да се нахлузва и с един стопорен болт да се задържа. Или от вътрешната част на дървените челюсти да направя канал, а палеца да се задържа с врътка отпред.

:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Дърводелско менгеме за тезгях ( копие)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: