• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Отново страхотна статия :partyman:
bimbaeco - майстор
Следващият пациент - Рекорд 050С
Преди:
Прикачен файл:
20170120_164137.jpg
След:
Прикачен файл:
20170201_213638.jpg
Ако ви е интересно, тук може да прочетете повече:
http://woodbg.blogspot.bg/2017/02/blog-post.html
npelov - специалист
Тия цикли не ги виждам вече в бея. Да не би да са на изчезване? Днес се опитах да рендосам една акация и ме изяде. На 3 пъти си сменя посоката в 25 см летвичка. Доста дълбоки следи оставя рендето. Опитах както правя с друга дървесина - половината дъска в една посока, другата половина наобратно ама не става. Не че не се сетих за циклата, но имаше дупки почти 1мм. Ползвам метода на заточване на Matt Cremona - не натискам като обръщам стружката. Обаче бързо стана. Проблема е, че се загрява доста а и често се нарязвам на острите ръбове. Може да си взема и "стъргалка" с дръжки...
Прикачен файл:
20170215_124318s.jpg преди
Прикачен файл:
20170215_124841s.jpg след
Ето и орех за пробата - с ореха нямам проблеми с рендето и в двете посоки. (стружката е свалена от другата страна на дъската):
Прикачен файл:
20170215_130009s.jpg
орех
20170215_130009s.jpg (116.32 KиБ) Видяна 2051 пъти
bimbaeco - майстор
За да не ти загрява циклата бързо, може да залепиш магнит за хладилник за нея - от тия, дето са като календарчета.
npelov - специалист
bimbaeco написа:
За да не ти загрява циклата бързо, може да залепиш магнит за хладилник за нея - от тия, дето са като календарчета.
Да това го каза Мат, но докато разглеждах в бея за "цикла с дръжки" видях ей това:
Прикачен файл:
s-l500.jpg
s-l500.jpg (16.52 KиБ) Видяна 2006 пъти
Чудя се дали ще е удобно да си направя такова. Може дори да се подава само от едната страна да не се режа на острите ртбове от другата страна.
bimbaeco - майстор
Ето ти още идеи

Прикачен файл

12.jpg
12.jpg (78.63 KиБ) Видяна 1938 пъти
mavryt4o - майстор
Малко се отплеснахме от темата но ме надъхахте да пробвам да си направя цикла.От предишните ми плахи опити резултата беше смесен клонящ към плачевен така че не очаквах много но уви за моя радост бях изненадан как едно парче стомана вече правилно заточено вади стружка като ренде.От снимката (ако мога да я кача )ще видите че са ползвани материали който нямат много приложения .Чапраза на лентата така се закеркенечва в дъното на канала че обезсмисля ползването на стягащи винтове .Никой не бе споменал банцигова лента като възможен материал но мисля че не сбърках.Ако се докаже в времето ще направя нещо с струговани дръжки и по-голяма дължина на острието като там мисля че трябва да има дъговидна форма.Не мисля че е препоръчително а задължително да не се ползва на мека дървесина за дъб е страхотна.

Прикачен файл

2017-02-19 11.11.27.jpg
2017-02-19 11.11.27.jpg (104.15 KиБ) Видяна 1845 пъти
npelov - специалист
bimbaeco написа:
Ето ти още идеи
Благодаря!
Здравейте,
Хареса ми идеята БгТатко ;-)

Хайде да ви попитам дали може някой да направи и/или да ми помогне с идеи/материалите за една лампа.

Ето тази лампа харесах в ибей за стаята на детето (най-отдолу скролирайте за снимки на самата лампа, защото обявата изтече):

http://www.ebay.co.uk/itm/Industrial-Tr ... 7675.l2557

Има и други подобни, но тази много ми харесва и самия прожектор, и стойката, защото се регулира нагоре -надолу настрани прожектора, а стойката също -нагоре надолу.

Мисията е невъзможна за мен (щях да купя лампата, но продавача не искаше да я опакова, а никой куриер няма да я вземе ей така).
Та има ли някой идея от къде може да се вземе/ да се пита/ за стар прожектор подобен. Стойка трябва да се направи също.

Детето иска стаята да му е като спортен салон/gym.
Гледах за такива шкафчета в БГ
http://www.ebay.co.uk/itm/262785774984? ... 1436.l2649

даже и индустриални метални палети, но не мога да намеря. Ще е трудно ли да се направи метална основа и обгради с мека мрежа? Или оградна мрежа от тея гумираните зелените?

Каква? Някаква по-издръжлива.
Аз си я представям като зелена за огради/насекоми де да знам -спортно зелена.
Гледам има мрежи рула всякакви продават, ама на картинка ги гледам.. не мога да преценя коя е подходяща.

А иначе това шкафче мисля в долната половина да са му топките, в горната батите и стиковете. Ако е двойно ще има къде да си слага екипите горе да ги закача и долу бутонките. Нещо такова.

Като не е солидно шкафче -ще допринася и за дизайна на стаята - защото спортните неща ще се виждат.

Може би трябва да питам във фирма, която прави щендери за магазини?

Някакви идеи/помощ? Моля. :?

Редакция:
Ето тук
http://suneuropa.com/category/35/prozhe ... Gwods80CxQ

намерих някои нови и не чак толкова скъпи прожектори, но ще си трябва напасване за употребата, която ни трябва.
500вата може да му е малко множко светлина, за да си пише уроците. :lol: :shock:
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: