• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
=D> Мишо, една идея , ако сложиш и стъпенка за краката? Екстра се е получило. :partyman:
bimbaeco - майстор
Мерси, Ванка, не ми е хрумвало за стъпенка, а вече е късно. Ако стъпя на нещо по-високо, няма да мога да си събера краката вътре - расъл съм в евтините години, какво да се прави :-D .
EDI - майстор
Браво Мишо.Страхотно се е получило, както винаги. :lol: Като гледам чама, дървесината е от плътната, ясно се вижда текстурата и е доста тъмно кафява.
bimbaeco - майстор
Мерси, Еди. Материалът за бюрото е от някакъв жълт бор - много тежък и плътен, обаче жилките са му много масивни и като рендосваш се кърти много. Наложи се всичко да правя с ръчни рендета.
Това нагоре е от друга дървесина - много лесно се работеше.
EDI - майстор
Да, личи си на близките снимки.В Ямбол съм срещал подобна дървесина по складовете, затова ми направи впечатление.Купувал съм си няколко пъти дъски и все имам чувството, че е влажна. :lol:
griffin - майстор
Влажната дървесина е по особенна на дигане познава се даже на опип ебаси. Еле ако се пресява материал в склада :-D.
ZEDYCUS - майстор
За бормашината заприходих менгеме от битака. Изглеждаше зле, но без луфтове, е наложи се "малко " почистване и изработка на един винт. :lol:

Прикачен файл

15032015748.JPG

Прикачен файл

15032015752.JPG

Прикачен файл

15032015754.JPG

Прикачен файл

20042015846.JPG

Прикачен файл

20042015850.JPG
griffin - майстор
Челюстите трябваше да ги хромираш :-D. Добре изглежда. Колко тежи?
ZEDYCUS - майстор
Що хром, можеше да ги позлатя за шукария. :-D
Колко тежи не знам, ма е бая. Не са жалили чугуна руснаците, май е руско.
griffin - майстор
Не съм виждал жълто ама верно злато по добре щеше да енпо тежкарско :-D
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29

Тема "Преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: