• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Само по снимките не мога да преценя дали частите са оригинални или не. На пръв поглед не виждам нищо подозрително.
Според мен е по-важно дали рендето работи добре, или не. Това обаче също не може да се разбере от снимка :)
mavryt4o - майстор
От много мислене ще го истървеш 150 прегледа има вече.И аз се чудя дали едно такова няма да ми е по-удобно за къси детайли :-D че сегашното ми е около 35 санта и малко се згъвам.
largo - напреднал
mavryt4o написа:
От много мислене ще го истървеш 150 прегледа има вече.И аз се чудя дали едно такова няма да ми е по-удобно за къси детайли :-D че сегашното ми е около 35 санта и малко се згъвам.
Оказа се, че е продадено още преди да попитам тука за него, просто продавача не знаел как да свали обявата :? :? :?
Сега е момента да попитам (аз съм любител дърводелец и някои неща не са ми ясни още :shock: ), какви са предимствата на 4 1/2 пред 4та?
bimbaeco - майстор
4 1/2 е доста по-широко от 4 и съответно по-тежко. За някои това е предимство, за други - недостатък.
На мен специално 4 1/2 ми е сред най-любимите рендета.
bimbaeco - майстор
Хитър начин за рендосване на кантове:
https://www.youtube.com/watch?v=RbkdWMIBhNc
la_bamz - специалист
Имам един въпрос, нали ми се налага сега да възтановя 2-3 рендета. Изгледал съм доста линчета, много хора ползват някакви течности за премахване на ръжда ( оцет, има си и готови препарати и т.н). Та въпросът ми е какво мислите, дали са удачни или се получава някаква трайна ракция към ментала. Някой ползвал ли е нещо конкретно и дали е доволен ?ю

Благодаря предварително !
bimbaeco - майстор
Оцет или преобразувател ти трябва само ако по рендето има язви, които шкурката не може да стигне. Понякога от тях тръгва ръжда. В такъв случай оцетът ще пресече процеса. Корпусът се чисти най-добре с шкурка върху нещо плоско - хем махаш ръждата, хем изравняваш повърхностите. Ако има много ръжда, почни от 40 или 60 на сухо. Ножът и стружколомителят може да ги пробваш с оцет, но после пак трябва да ги лъснеш с шкурка, защото оцетът ги прави много тъмни. Ако не искаш стоманените части да са лъскави, почисти с телена четка и бормашина. Ако има ситна ръжда по притискача, може с шкурка от 400 нагоре да действаш. Като минеш после с 800 или 1000, не остават драскотини. Дръжките се чистят най-добре с цикла. Ако боядисваш корпуса, не ползвай от евтините бои във флакони, защото се белят като лак за нокти. Hammerite горе-долу става.
cvetankirilov - специалист
Безнадеждно ли е

Прикачен файл

1490889509106.jpg
bimbaeco - майстор
В никакъв случай, но има много работа.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: