• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 47
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
И с дървено ще стане, Еди, стига да е остро. Това на снимката е Енкър (шведско, правено през 1952 г.), купих го от продавалник за 25 лева пролетта.
profesionalist_wood - майстор
Ако ми откриеш от онези години ренде ще те черпя :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Такааа след като влезе в употреба спокшейв рендето от Ташев-Галвинг.....изникна огромен проблем. Ама пък да знаете какво псуване падна по китайско-английските майки.... :lol: Хубаво е рендето на вид,боядисали са го,хептен са го докарали на вид,ама качеството е като ли че правено в час по трудово от жълти маймуни....Врътките които влизат в отворите зацепваха яко и не можеха да се въртят нито нагоре нито надолу,реших проблема като изпилих дупките да могат да се движат свободно и да си влизат спокойно в тях врътките и оп друг проблем,главата отгоре пък задираше в ръба на ножа и реших проблема кардинално,изпилих главата на ножа на шмиргел и затова съм качил снимка на ножа да видите каква промяна е претърпяла и си се движи спокойно. Сега,за червеното притискащо езиче....хвърлих го в кофата,защото е много дебело и стружките не можеха да излизат и се задръстваше отвора и сложих шайби и го притиснах ножа с оригиналния му винт.Айде ножа уж беше заточен но не режеше,наложи се да променя ъгъла с 3 градуса защото дереше яко материала а не го реже чисто и гладко като хората.......с тва ренде което е широко 50 мм може да рендосва летвички минимум 5-6 мм иначе трудно защото формата на основата на рендето е изпъкнало а не равно като на стандартните...за 41 лв пълен боклук,с побългаряване стават нещата ама....много се изненадах когато лепенката ,,Стенли,, изпадна,е викам си всичко в БГ е китайски боклуци от 3-то качество,поне да имаше някакъв контрол мамка му!

Прикачен файл

IMG_9312.JPG
IMG_9312.JPG (83.21 KиБ) Видяна 2385 пъти

Прикачен файл

IMG_9311.JPG
IMG_9311.JPG (89 KиБ) Видяна 2385 пъти

Прикачен файл

IMG_9310.JPG
IMG_9310.JPG (92.83 KиБ) Видяна 2385 пъти

Прикачен файл

IMG_9309.JPG
IMG_9309.JPG (110.43 KиБ) Видяна 2385 пъти

Прикачен файл

IMG_9307.JPG
IMG_9307.JPG (65.04 KиБ) Видяна 2385 пъти
profesionalist_wood - майстор
Ето още

Прикачен файл

IMG_9319.JPG
IMG_9319.JPG (56.34 KиБ) Видяна 2384 пъти

Прикачен файл

IMG_9318.JPG
IMG_9318.JPG (53.58 KиБ) Видяна 2384 пъти

Прикачен файл

IMG_9317.JPG
IMG_9317.JPG (76.65 KиБ) Видяна 2384 пъти

Прикачен файл

IMG_9315.JPG
IMG_9315.JPG (69.4 KиБ) Видяна 2384 пъти

Прикачен файл

IMG_9313.JPG
IMG_9313.JPG (81.89 KиБ) Видяна 2384 пъти
profesionalist_wood - майстор
А и обещах на kendal японския трион,ето плясвам и него....Купих го от Лидъл за 20 лв.

Прикачен файл

IMG_9321.JPG
IMG_9321.JPG (56.96 KиБ) Видяна 2379 пъти

Прикачен файл

IMG_9320.JPG
IMG_9320.JPG (116.41 KиБ) Видяна 2379 пъти
bimbaeco - майстор
Полирай контактната повърхност на рендето. Не може да го оставиш така. Сигурно затова надира и върви трудно.
kendal - специалист
Благодаря за снимката ,как работи триончето добро ли е ?
griffin - майстор
Колега аз на станлей скоро не съм виждал нещо направено като свят и съм си обещал да не си купувам такива неща вече :-). Амо те мързи да полираш основата посказвам шмиргел кече и шлайфпаста :-) аз така си точа обикновенните длета. Иначе по въпроса за острота аз фабрично заточено длето или ренде не съм виждал но не съм и имал маркови. Това че си махнал червената планка над ножа нямам спомен как беше името точно но това се ползва доколкото помня за стабилизиране на ножа да не трепти по време на работа и в твоя случай за чупене на стружките. За лестно плъзгане намери малко восък и тръкни няколко пъти основата(не ми се вярваше като пипах восъка) обаче рендосването стана песен остава само усилието ножа да мине през дървото. Същото важи и за плотовете на машините :-).
bimbaeco - майстор
Професионалист,
това прилича на № 3, но не е Стенли.
http://prodavalnik.com/metalno-rende-i38700339
profesionalist_wood - майстор
Това е руско ренде със тази щампа до дръжката.
Ще полирам основата и ще видим.имам малко останал восък от предишни работи. Иначе си чета историята на стенлитата тук - http://www.supertool.com/StanleyBG/stan1.htm
Всички занаятчии и дърводелци спускат кепенци а аз още бутам сякаш съм от друг век като Дядо Добри :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: