• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Като се има предвид, че англичаните може да излязат от ЕС и Ибей да ми се отдалечи, реших, че е крайно време да си взема едно ренде Рекорд № 71. :-D

Прикачен файл

1.jpg
nikolson - майстор
Честито за фрезичката, Мишо. Много запазено изглежда. И с трите ножчета ли пристигна.
П.П. Няма да излязат от ЕС англичаните.
bimbaeco - майстор
Мерси. И аз се надявам, но положението е на кантар и затова реших да се възползвам, докато мога. Сега ми остава № 10, но засега само гледам.
С три ножа и линеал е рендето и, съдейки по белезите от шлайфане по подметката, не е използвано изобщо, ама не ме питайте колко ми струва :rolleyes:.
kendal - специалист
Ааааа Мишо, няма такива питаме, питаме,иначе честито за новия инструмент.
bimbaeco - майстор
Мерси, Мите, излезе към 200 лева. С по един нож се намират и за по-малко, но тази ме грабна с това, че е нова и, че е пълен комплект, макар че линеалът и ограничителят за дълбочина са кажи-речи излишни.
Bradley - специалист
сериозен инструмент - =D> :partyman:
cekop - специалист
Не знам дали съм уцелил темата,но понеже това което искам да покажа е свързано със заточване реших да е тук. Ако съм сбъркал извинявам се. И така един малък помощник за такива като мен,които ги мъчи спазването на ъгъла при заточване. Подибни се виждат в клиповете за заточване на длета, но аз го направих по-широко за да може да хваща и ножа на рендо. Има за довършване, но ето я първата проба.

Прикачен файл

DSC_0241.JPG

Прикачен файл

DSC_0248.JPG

Прикачен файл

DSC_0242.JPG

Прикачен файл

DSC_0246.JPG

Прикачен файл

DSC_0247.JPG
nikolson - майстор
cekop, а ъгълът на заточване как го "хващаш"? По принцип, тези водачи имат опора, която го определя.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: