Всичко за дърводелството
KIBRIT - специалист
Благодаря за съветите,bibiqn и peshev-ko .
Утре продължавам със свалянето на лака !
Ако зацикля,ще ви питам !
Поздрави !
EDI - майстор
Лаковете на ДУФА са много добри, също са на водна основа.Към 14 лева кутията.Колоните на навеса ми са с такъв лак и няма проблеми зимата.водата се пързаля, все едно са парафинирани.
roshav ohluv - специалист
Аз да взема ли да се опитам да посъживя тази тема?
И аз искам да си постегна дограмата на вилата, но се чудя дали си струва и дали ще излезе нещо. Дограмата е на 30-ина години. но откъм южното изложение, т.е. 3 от 4те големи прозореца, слънцето е изяла дървото и има по 2-3 мм дълбоки резки по протежението на фладера, а по чворовете положението е още по-зле. Ако шлифовам остатъка от боята с виброшлайф, има ли как да попълня текстурата, така че да заздравя дървото и да го боядисам после? Жалко, че нямам снимки сега....
nautilus33 - майстор
Здравейте,
да разбутам и аз темата- понеже ми предстой лакиране на дограмата, на която почнах да свалям блажната боя, искам да питам- след като сваля боята и изшкуря до дърво, мисля да лакирам и зак след това да сложа стъклата и да ги ъплътня със силикон вместо с маджун. Та, да слагам ли силикон на ръба, на който ще легне стъклото и след това пак силикон, или да поставя стъклото и да уплътня само веднъж със силикон(както с маджна). И кой силикон е най-добър за целта(марка)?
roshav ohluv - специалист
Аз не бих сложил силикон на ръба на стъклото, защото един ден, ако се налага да го сменяш, ще береш ядове със свалянето - много по-лесно ще е да прережеш само уплътнението отвън, а да не събираш парченца от стъклото едно по едно. Може би е лек компромис с хидроизолацията, не съм сигурен, но не бих рискувал.
EDI - майстор
Има силикон за стъкло, най-добри са испанските, но от години не съм виждал.Ползвай за аквариуми или стъкло, независимо от марката.Няма значение дали ще подложиш, като запечаташ, няма да имаш проблеми.
nautilus33 - майстор
Още нещо да попитам- как мога да махна частта от заключващите механизми, която е хваната към касата. Тези металните с барабанче, в който влиза металния шиш. Хванати са с винтове за права отверка и няма развиване. А яко са намацани с боя. Опитах да ги изкъртя по някакъв начин, но ми се струва, че ще се отчупи и парче от дървото и за това спрях.
PIP - майстор
пон апр 22, 2019 1:17 pmnautilus33 написа:
Още нещо да попитам- как мога да махна частта от заключващите механизми, която е хваната към касата. Тези металните с барабанче, в който влиза металния шиш. Хванати са с винтове за права отверка и няма развиване. А яко са намацани с боя. Опитах да ги изкъртя по някакъв начин, но ми се струва, че ще се отчупи и парче от дървото и за това спрях.
С малък ъглошлайф с тънък диск режеш върху главата на винта прорез за права отверка и ги отвърташ.

Тема "Ремонт на дървена дограма-моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: