Всичко за дърводелството
tishotch - специалист
Поръчах си изработка на вграден гардероб вратите му са плъзгащи - 3 бр. с обща площ 4,6м2. Дебелината е 7мм. Предполагам едностранно фурниране (защото са плъзгащи врати) Избрах вратите да се изработят от МДФ с фурнир ДЪБ. Майстора ми е смятал 1м2 за130лв или общо 600лв (само за вратите). Това е с работата. Интересува ме цената нормална ли е ? ...на мен ми се струва леко завишена, но не съм поръчвал досега и може да бъркам.
tanosliven - специалист
Фурнира е много скъп а дъбовия още повече :partyman:
joroantonov - специалист
tishotch написа:
Поръчах си изработка на вграден гардероб вратите му са плъзгащи - 3 бр. с обща площ 4,6м2. Дебелината е 7мм. Предполагам едностранно фурниране (защото са плъзгащи врати) Избрах вратите да се изработят от МДФ с фурнир ДЪБ. Майстора ми е смятал 1м2 за130лв или общо 600лв (само за вратите). Това е с работата. Интересува ме цената нормална ли е ? ...на мен ми се струва леко завишена, но не съм поръчвал досега и може да бъркам.
Ден година храни, бая хора са на тоя принцип твоя е от тях. Единствено ако ползва някаква супер скъпа система за плъзгащите врати може да е такава цената.
brum - майстор
http://www.salex.bg/Diamond-Pearl/%D1%8 ... 1%8A%D0%B1

Ей ти тук цени за подобен материал. Преценяй сам :) . Иначе трябва да кажеш кое точно е включено в цената и какви са материалите.
tishotch - специалист
brum написа:
http://www.salex.bg/Diamond-Pearl/%D1%8 ... 1%8A%D0%B1

Ей ти тук цени за подобен материал. Преценяй сам :) . Иначе трябва да кажеш кое точно е включено в цената и какви са материалите.
Съжалявам че не е станало ясно : Цената от 600лв е само за материала за вратите - общо 4,6м2 фурнирован МДФ ДЪБ, механизми и прочее ще ги избирам в последствие. Виждам по сайтовете че цената е далеч по-ниска, но майстора ми каза че е било необходимо доп. обработване като грундиране, лакиране и т.н (не съм наясно).
ZEDYCUS - майстор
Мдф-а е със залепен фурнир дъб без никаква обработка. Ако се байцва, грундира, шлайфа, боядисва цената се натрупва. Отделно за твоята квадратура са отишли поне 3 листа по примерно от линка на Салекс -85лв на плоскост 7мм х 2,44х1,22 -255лв, отделно материали за боядисване, шкурки. А щом са плъзгащи, незнам дали в тази цена не влиза и ал. профил в който се монтира МДФ-а? :partyman:
Би трябвало майстора да ти върне остатъците(ако ти трябват), ти си си ги платил. :cool:
joroantonov - специалист
tishotch написа:
brum написа:
http://www.salex.bg/Diamond-Pearl/%D1%8 ... 1%8A%D0%B1

Ей ти тук цени за подобен материал. Преценяй сам :) . Иначе трябва да кажеш кое точно е включено в цената и какви са материалите.
Съжалявам че не е станало ясно : Цената от 600лв е само за материала за вратите - общо 4,6м2 фурнирован МДФ ДЪБ, механизми и прочее ще ги избирам в последствие. Виждам по сайтовете че цената е далеч по-ниска, но майстора ми каза че е било необходимо доп. обработване като грундиране, лакиране и т.н (не съм наясно).
Е точно това имах впредвид, само за материала и боя цената е висока (освен ако не е гланц).
brum - майстор
Има значение дали е едностранно или двустранно фурнирован. Ако е едностранно дори и с лакирането цената е ... солена. Пък и бая трябва да е майстор да докара качеството на купешкият.

Аз съм любител, харесва ми да правя мебели и от време на време правя разни работи. Обаче да докарам добро качество с лепен фурни се оказа ... много играчка. И почнах да си пазарувам готови плоскости.
tanosliven - специалист
При мен материала за врата средно е 100Е а бояджията за да я лакира ми взима 100Е работа и поставяне е друго
За лепен фурнир се иска преса и топла обработка много работа затова е скъпо работата е х3 на материлите .
Тани - модератор
Споменаването на материал с дебелина 8мм. за плъзгащи врати с такава площ, предполага използване на скъпа алуминиева система от профили.
Споменаването на МДФ предполага бояджийски дейности, които отнемат доста време и ресурси, особено зимно време. Майстора може да сглоби поне 10 врати от ПДЧ като твоята, за същото това време, без до му се налага да купува бояджийски материали и да се трови с тях. Именно за това квадратния метър боядисани вратички от гол МДФ, се върти около 200лв.

Споменаването на фурнирован материал, допълнително вдига цената с десетки лева на квадрат.

Както виждаш, постоянно говоря за споменаване, защото всички мнения дотук, включително моето, а включително и ...твоето се основават на догадки. Попитай майстора за подробности за конструкцията на вратата.

Въпреки догадките обаче, от самото споменаване на гореизброените неща в комбинация, моето мнение е, че цената е от нормална до ниска, но в никакав случай висока. Лукса струва пари и не е необходимост. Ако ти се струва скъпо, винаги има и по-евтини и не чак толкова различно изглеждащи варианти.

Може да обмислите и използването на 18мм МДФ , ако вратите са еднородни и няма огледала. Така може да се спестят скъпи алуминиеви профили за 100+ лв., за сметка на само малко по-скъпа плъзгаща система(10+лв.), която обаче може да се монтира директно на плоскост 18мм. Дай повече информация за проекта, за да бъдем максимално полезни, а не само да гледаме в паницата на другия.

Тема "Цена на фурнирован МДФ от майстор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: