Всичко за дърводелството
joroantonov - специалист
tanosliven написа:
При мен материала за врата средно е 100Е а бояджията за да я лакира ми взима 100Е работа и поставяне е друго
За лепен фурнир се иска преса и топла обработка много работа затова е скъпо работата е х3 на материлите .
Какво точно искаш да кажеш - 100 евро на врата или 100 евро на квадрат - разликата ценово е 4 пъти за една врата.
P.S. @ Tishotch - личното ми мнение е че ако ги боядисва той е голям скъпчия, а ако му ги боядисват си слага бая надценка на чужда работа.
tishotch - специалист
Ok. ето повече информация: Гардероба е вграден. Отдолу са 2 реда чекмеджета от масив-дъб. Отгоре са 3 плъзгащи врати. Вратата е с размер 186/83, за материал избрахме мдф фурнирован. Всяка врата е окрайчена с дъбови летви(схемата).Каза ми че дебелината на мдф е 7мм, не помня колко страни каза че трябва да е фурнирован. Вложеният масив ще му го дам аз, няма да се купува. Всичко друго е пдч. Тези 600 лв са за мдф общо за 3 те врати. Крайна цена за гардероба без плъзгащи механизми, панти и водачи 1750лв. Приемам и други идеи за плъзгащите врати.:?

Прикачен файл

2014-01-13 14.30.27.jpg
Тани - модератор
Ами аз вече ти казах по-евтиния вариант, който ще спести много труд и време на майстора, а на тебе време и пари. З плъзгащите врати си вземи 17 мм МДФ
http://www.salex.bg/Diamond-Pearl/%D1%8 ... 1%8A%D0%B1
1529000512 А/В 3050/1220/17 144.30лв/бр
И да им направи само дръжките от масив, а не алуминиеви, щом така или иначе го имаш наличен, пък и да не се разваля стила. Една плоскост ще ти стигне и остане, имаш още 100+ лв за бояджийски материали и колкото си сложи майстора за труд. Като знам колко ръце боядисване е и колко търкане, не очаквай ниска цена за труд , ако търсиш качество! Дано обаче майстора освен цена за качеството, ти предложи и самото качество! Това вече няма как да го гадаем! От масив и 7 мм. фурнирован МДФ могат такива неща да се направят, че само труда да е повече от 600лв :wink:
EDI - майстор
Че то само от дъб масив, вратите ще излязат 2 по-евтино. :? Тая работа малко "златна" ми се вижда.
Тани - модератор
Еди, гледаш само от едната страна на уравнението :wink: Масивна дъбова интериорна врата (виж размерите) в готов вид за 200 лв :? :? :? Ние си ги правим за кеф, но майстора семейство трябва да храни! Помисли си колко дни се прави една врата от-до!
EDI - майстор
М,да, прав си, малко едностранно гледам :partyman: .Просто нямам навика да гледам от към приход от работата.
tishotch - специалист
Според майстора мдф бил най-подходящ защото е относително лек и щадял плъзгащия механизъм. Дали е така- не знам?
Тани - модератор
При тези размери и МДФ 17 мм, теглото на една от вратите е около 20кг. При положение , че механизма ще е поне за 40, не знам защо теглото трябва да го притеснява! В момента правя две плъзгащи врати около 90х240 с МДФ и огледало. А огледалото доста си тежи! Твоите врати са малки! Прави ги смело с 17-18 мм МДФ, ако ти харесва визията и не си си избрал стил с някаква видима рамка от масив с орнаменти! Виж, ако има елементи и/или дърворезба, няма как да се разминеш с масива! За по-евтино, винаги може да го направиш и с ПДЧ. Гарантирам ти, че повечето хора няма да обърнат внимание!
joroantonov - специалист
tishotch написа:
Ok. ето повече информация: Гардероба е вграден. Отдолу са 2 реда чекмеджета от масив-дъб. Отгоре са 3 плъзгащи врати. Вратата е с размер 186/83, за материал избрахме мдф фурнирован. Всяка врата е окрайчена с дъбови летви(схемата).Каза ми че дебелината на мдф е 7мм, не помня колко страни каза че трябва да е фурнирован. Вложеният масив ще му го дам аз, няма да се купува. Всичко друго е пдч. Тези 600 лв са за мдф общо за 3 те врати. Крайна цена за гардероба без плъзгащи механизми, панти и водачи 1750лв. Приемам и други идеи за плъзгащите врати.:?
Човек, казах ти го няколко пъти вече тоя гардероб при този "майстор" ще ти стъпи над 2 бона, за толкова пари хората кола си взимат. Просто се обърни към друг за оферта и тогава решавай какво ще правиш.
ZEDYCUS - майстор
Тани, една плоскост 17мм няма да стигне до никъде, наложих размера на вратите барабар с чекмеджетата при вертикален фладер в Cuting 2 -излизат 3 бр плоскости, при хоризонтален фладер размера на вратата не се налага в плоскоста. 1860х830 е размера на вратата, плоскостта е широка 1220мм. :partyman:

По плътно става в размер на плоскоста 2800х2070 - а ако фладера е хоризонтален още по плътно се събират рамерите.

Прикачен файл

хоризонтален фладер.jpg

Прикачен файл

3050h1220.jpg

Прикачен файл

2800x2070x17.jpg
Последна промяна от ZEDYCUS на пон яну 13, 2014 7:07 pm, променено общо 3 пъти.

Тема "Цена на фурнирован МДФ от майстор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: