Всичко за дърводелството
joroantonov - специалист
Има и други размери при които си стават доста по-плътно, отделно доколкото видях има и хоризонтални фризове, но дори и с три плоскости на 122 пак е висока цената.
VLADO66 - майстор
А не може ли вратите да се съберат от трислойно дюшеме :? http://www.vialparket.com/articles.php?ArticleGroupID=2
Тани - модератор
Ти някога на автобояджия ходил ли си? Колко ти взе на детайл? Мога да те уверя, че подготовката и пръскането на калник е фасулска работа в сравнение с детайл от МДФ. Ако не вярваш, отиди попитай някой автобояджия, КОЙТО ВЕЧЕ Е БОЯДИСВАЛ МДФ с полиуретанови материали. Много ми е интересно, защо като е толкова лесно не станеш един дърводелец? Под пари ще останеш! Сметни сега и колко е материала на една интериорна врата - под 100 лв. А колко е в магазина!!! Кожодери! Пусни ги вратите от масив по 150 лв и за година милионер ще станеш!
Ти каква цена би казал на човека за тези три врати - труд и материали ? Дай разбивка, като ти се струва скъпо! Обоснови се, като сипеш обвинения!

ПП Зедикус, само вратите ще са от МДФ , чекмеджетата са от масив и май вече са готови.
tishotch - специалист
Тани написа:
При тези размери и МДФ 17 мм, теглото на една от вратите е около 20кг. При положение , че механизма ще е поне за 40, не знам защо теглото трябва да го притеснява! В момента правя две плъзгащи врати около 90х240 с МДФ и огледало. А огледалото доста си тежи! Твоите врати са малки! Прави ги смело с 17-18 мм МДФ, ако ти харесва визията и не си си избрал стил с някаква видима рамка от масив с орнаменти! Виж, ако има елементи и/или дърворезба, няма как да се разминеш с масива! За по-евтино, винаги може да го направиш и с ПДЧ. Гарантирам ти, че повечето хора няма да обърнат внимание!
Би ли обяснил защо 17мм МДФ ще е по-евтино от 7мм МДФ от моята оферта, заради избягването на окрайчването с масив ли ? ..а дебелината на МДФ-а плюс 1см няма ли да вдигне цената ? Почнах да се замислям да заменя МДФ-а с ПДЧ.... колко приблизително би трябвало да ми сметне 3-те врати (работа и ПДЧ) при положение че 600лв смята вратите от офертата ?

p.s Останалата част от гардероба (страници и вътрешност) която е от ламинат (ПДЧ) ми го е смятал по 45лв/м2 ...може би за вратите 4,6 х 45 = 207лв ? звучи ми далеч по-добре.
joroantonov - специалист
Тани написа:
Ти някога на автобояджия ходил ли си? Колко ти взе на детайл? Мога да те уверя, че подготовката и пръскането на калник е фасулска работа в сравнение с детайл от МДФ. Ако не вярваш, отиди попитай някой автобояджия, КОЙТО ВЕЧЕ Е БОЯДИСВАЛ МДФ с полиуретанови материали. Много ми е интересно, защо като е толкова лесно не станеш един дърводелец? Под пари ще останеш! Сметни сега и колко е материала на една интериорна врата - под 100 лв. А колко е в магазина!!! Кожодери! Пусни ги вратите от масив по 150 лв и за година милионер ще станеш!
Ти каква цена би казал на човека за тези три врати - труд и материали ? Дай разбивка, като ти се струва скъпо! Обоснови се, като сипеш обвинения!

ПП Зедикус, само вратите ще са от МДФ , чекмеджетата са от масив и май вече са готови.
Тани, предполагам че визираш мен, тъй като му казвам че е скъпо според мен. Не съм дърводелец, а съм мебелист и много добре зная за какво става въпрос защото работя само с полиуретанови бои и лакове, отделно от това зная и цените на МДФ и ламинирани плоскости. Не искам да обезценявам нечий труд, щом е решил че това е цената му, просто аз не съм кожодер.
tanosliven - специалист
Пазара е свободен ,нямаме го комунизма :-D Такива въпроси за цена на работа са ми много интересни.При мен сущо има бояджии които ми предлагат по 50 Е за врата но аз продължавам да плащам 100 на сегашния и има защо.От майстор до майстор разлика голяма!!!
bulhomes2 - майстор
tishotch написа:
Почнах да се замислям да заменя МДФ-а с ПДЧ.... колко приблизително би трябвало да ми сметне 3-те врати (работа и ПДЧ) при положение че 600лв смята вратите от офертата ?
Фурнированото ПДЧ и MDF нямат никаква ралика във визията, защото гледаш един и същ боядисан фурнир. Разликата в цената би била само от разликата в цените на материала. С ПДЧ ще ти е малко по-евтино и ще са ти по-леки вратите, което също е добре. Другите операции са същите. Шкурене, мокрене, шкурене, байцване, грундиране, шкурене (омекотяване) и един или няколко слоя лак. За вътрешните страници предполагам, че ти е смятал с ламинирано ПДЧ, което няма описаните по-горе операции.

ПП. Фурнира е тънък и шкуренето се извършва много внимателно. Малко повече натиск някъде води до изхвърляне на детайла.
brum - майстор
bulhomes2 написа:
Другите операции са същите. Шкурене, мокрене, шкурене, байцване, грундиране, шкурене (омекотяване) и един или няколко слоя лак.
...
ПП. Фурнира е тънък и шкуренето се извършва много внимателно. Малко повече натиск някъде води до изхвърляне на детайла.
Може ли малко повече детайли за тези операции :) ? Че аз си вземам МДФ със фурнир от Салекс и директно го лакирам. А сега разбирам, че може би не следвам правилните процедури.
bulhomes2 - майстор
И аз съм си купувал фурнировани плоскости, но качеството на правените по размер е по-добро. Готовите плоскости са фурнир от развивана дървесина (дървото се развива), а тези по пръчка - от цепена. Недостатъка на развивния фурнир е, че се появяват пори. Цепения фурнир е на по-тесни ленти. За да не се разместят при лепенето съседните ленти фурнир се фиксират с нещо като хартиено тиксо.
1. Това тиксо се маха с първото шкурене. Или ако детайла е от масив - това му е първото шкурене след циркулярите (фреза, щрайхмус, абрихт и т.н.). Фурнира може направо със шкура 150, но масива е добре да мине първо през 80, 120.
2. След това детайла се намокря с гъба. Като изсъхне се вижда и усеща на допир как е "настръхнал"
3. Следва второто шкурене за обиране на "настръхналото". На ръка с по-ситна шкура.
4. Байцване на детайлите
5. Грундиране
6. Омекотяване (финно шкурене). Прави се с много финни шкури - продават ги залепени върху дунапрени. Много леко трябва да се пипа (особено по ръбовете), за да не се прешкури байца.
7. Лакиране. Един или 2 пъти - докато Ви хареса. Някога са се използвали лакове с близо до 100% гланц (някогашните гардероби, секции и т.н.), но сега - най-много до 20-30% гланц.
brum - майстор
За купен МДФ с фурнир първите 3 стпки прескачат ли се?

Тема "Цена на фурнирован МДФ от майстор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: