Всичко за дърводелството
film - специалист
Здравейте. Искам да си сложа една врата в коридора от фазер и имам няколко въпроса:
- първият е понеже растоянието между стените е 94 см, значи би трябвало да избера врата с ширина 80 см и каса с ширина 8 см, защото гледам от готови врати. Ще е проблем ли растоянието от 6 см, което остава или се запълва с колкото трябва пяна?
- другото което е, гледам че касите са ето такива:
Изображение
и това става, но ако преди там е имало врата, на мен това ми е просто стената в коридора и не е имало преди врата там. Стената си е нормална, и незнам как се слага тази каса.
Надявам се на вашата помощ.
joroantonov - специалист
Трябва ти каса с външен размер 90см на касата без первазите, ако сложиш каса с размер на 80см може да стане но ще трябва да слагаш подложки да пълниш дупките от двете страни.
film - специалист
Имаш предвид широчина на вратата и касата общо 90, нали така?
tarlyo - специалист
Да.
Касата е с плаващи первази. Монтираш по средата на стената, запенваш, шпакловаш, боядисваш и набиваш первазите.
VLADO66 - майстор
Разстоянието е голямо и трябва да се ползва качествена пяна/напр.на Bison/.Трябва да се сложат разпънки на касата най-малко на 4 места а също и клинове за фиксиране на касата.Преди запенването е добре да се направят преградки между касата и стената, защото пяната ще се стича,а и е хубаво да се запени на два етапа.
Още веднъж-не жали пари за качествена пяна, евтините пяни са меки и ще ти се клати касата.
Последна промяна от VLADO66 на чет фев 27, 2014 6:37 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
С обяснения - трудна работа, после я се затваря, я се не отваря. Монтажа е лесна работа-но тънка :idea:
film - специалист
Има ли значение колко са дебели стените, между които ще е вратата?
tarlyo - специалист
Хмм. Май се каниш да преграждаш коридор с врата? Или ще отваряш дупка в стена за врата? Май е първото? Ако е така, с какво смяташ да запълниш до тавана?
film - специалист
Първото е. Този коридор е началото на едно стълбище за втория етаж, преграждам го, за да сме отделени от първия етаж и защото е много студено зимата, а и нямам отопление в коридора. Таван няма, а отгоре има една малка тераска и височината от стълбището до терасата е 2 метра, което пасва и с височината на вратата.
Утре ще сложа и снимки, че сега няма да станат добри.
film - специалист
Ето снимката, извинявам се за лошото качество-
Изображение

Мисля, че се вижда тераската, както и общата идея.

Тема "Монтиране на врата и каса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: