Всичко за дърводелството
EDI - майстор
А, не от двете, ще ги разминеш.Не е болка за умирачка лек наклон, като разшириш леко със свредлото, ще станат нещата, винта ще си влезе спокойно и ще хване.А за да не се пука отвън, вземаш някаква дъска и със стяги я хващаш от към лицевата страна, така няма да ти накърти челото.
А, Иван ме е изпреварил. :partyman:
mitko64 - майстор
Днес на дръжките се размина, защото цял де се разпрвях с долните шкафове- пълен чук и гек. Утре ще ги мисля. Благодаря за съветите!
ZEDYCUS - майстор
Днес си уплътних работното време с една задача , дето ме чакаше от март месец миналата година. :lol:
Най накрая направих приспособлението за Мортисер свредлата. Демек бургии дето дупчат квадратни отвори.
На работата на малкия настолен Райдър(8години нон стоп работа, един сменен патронник :rolleyes: ) капнах фланците с вертикалните опори с цо-то. Оказа се че диаметъра на шпиндела е същият като на моята бормашина. Опорите са от шина 5мм широка 20мм. Горния фланец е вътрешно фи40 външно е фи55мм. Долния е с вътрешно фи 19мм, външно е 55мм.
Центровах ги с монтирано в патронника свредло. Луфта го уплътних с хартия. навита на свредлото.
След капките пуснах на бавни обороти, не се разпадна системата - съосието се получи.

Прикачен файл

22012015605.JPG

Прикачен файл

22012015606.JPG

Прикачен файл

22012015608.JPG

Прикачен файл

22012015609.JPG

Прикачен файл

22012015610.JPG
profesionalist_wood - майстор
Браво доста си се озорил :partyman: :prayer:
Моята още не съм я подкарал от липса на време :cry:
bimbaeco - майстор
От ония дни си мислех да те питам какво е станало с тоя проект, че ми беше любопитно още като го почна.
Дупчи ли добре? Издържат ли ръчките натиска? На моята бормашина е абсурд това да стане, защото ръчките се кривят от най-малкото усилие.
ZEDYCUS - майстор
Заварих го и го почистих на шмиргела. Намалих леко опашките на свредлата, че щеше да стане много дълъг държача. По тая причина за да се монтира, трябва предварително да се вкара патронника в присособлението да се стегне свредлото и тогава да се набие на конуса.

Прикачен файл

22012015612.JPG

Прикачен файл

22012015613.JPG

Прикачен файл

22012015616.JPG

Прикачен файл

22012015617.JPG
griffin - майстор
Зедекус сподели как е на машината, че и аз се облизвам да си правя такова чудо че не ми се дават пари за държача ама като съм гледал отзиви в нет-а много често са негативни за подобен тип приставки.
ZEDYCUS - майстор
Като се прибрах ги надянах на моята бормашина, намерих две парчета дърво-бор и ясен мисля. Пробата я правих с 13мм квадрат, добре че не пробвах с 16мм. :cool: Зорна е работата особено в ясена, но в бора се получи добре, но задължително трябва да се направи опора да задържа дървото да не се повдига. За 16 мм ще трябва да направя по дълги дръжки със сигурност.(а ми се върти идея да направя ново приспособление за голямата БГ бормашина дето взех миналата година, а това да продам, така или иначе ще работя с нея на вилата, може да мернете обява в ОЛХ :) )
Пада ми няколко пъти патронника от конуса, докато се сетя да избърша със спирт греста от патронника и конуса. После пък трудно го свалих :rolleyes:

Мишо пробива се, не е като да не се справя, не се кривят дръжките, но определено трябва да са по дълги. Ще трябва да се изработи задна опора с нещо да задържа дървото да не се повдига, като се вдига бургията. Като забие особено в ясена и заклинва, с ръка не мога да го задържа. В бора излизаше лесно. :partyman:

Грифин и на мен не ми се даваха пари за оригиналното, над 30 лири са. За стругар съм дал 5 лв , материала беше от мен. Справя се бих казал, бургията пробива лесно с тези ватове (250вата е моторя) зора идва от квадрата, ако се сменят дръжките и ще се получи много добре според мен. трябва да пробвам.

Прикачен файл

22012015023.JPG

Прикачен файл

22012015024.JPG

Прикачен файл

22012015025.JPG

Прикачен файл

22012015026.JPG

Прикачен файл

22012015027.JPG
griffin - майстор
Ще чакам чкам ъпдейт :)
nikolson - майстор
Понеже и аз съм мислил по въпроса, питам се дали няма да се получи, ако на стойка за бормашина се монтира перфоратор с функция удар плюс въртене. :? Мнения?

Тема "Приспособление за пробиване на отвори за панти и сглобки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: