Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Синът ми Митака преди да катастрофира всяка вечер водеше синчето на най-големия си приятел на гара Разпределителна в Русе за да гледат влаковете който тогава беше на две годинки.Просто момченцето е влюбено в тези машини.В тях освен влакове други играчки не признава.Затова реших да му направя и аз едно влакче.И по този повод имам въпрос да обработя ли дървото с някакво масло за дърво и какво да бъде то ? или да го оставя във естествен ви. Правя играчката от осен и бук,понеже няма толкова видими жилки като чама и няма да има трески които да му навредят.Също няма да боядисвам играчката.Ето и проекта още незавършен.


Изображение

Изображение


След завършването ще има още снимки.
shotik - майстор
Като бивш локомотивен машинист ,не мога да не пиша,хубав е моделът на парния локомотив,надявам се и вагончетата да станат хубави !
Навярно ще намериш в интернет и други модели и детето да е доволно от любимите му играчки.Мисля ,че ако ги оцветиш с приетите за оцветяване части с техните цветове,ще е още по-хубаво-черно за парния котел,зелено кабина,червено ходова част.
А ако детето има идея за цветове,боядисай така ,както то вижда нещата от своята детска мечта и детско мислене.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Както писах мисля да не боядисвам понеже децата по навик поставят всичко в устата,а Славянчо (така се казва детето ) вече си има и братче и то може да дъвче играчките.Просто питах да ги обработвам ли с някакво масло или да ги оставя така.Даже и гвоздейчетата на колелетата мисля да сменя с нещо друго,понеже може да стане инцидент и да бъда аз виновен.Умувам да направя дълги "дибли" и за разпробия платформите,а колелетата да залепя за "диблите".
MamaMy - майстор
До колкото си спомням влакчето от моето детство, нямаше пирони. Колелата бяха на дибли. Комина също беше от колела нанизани на дълга дибла. Всичко беше боядисано в ярки цветове. Може и да съм лапал детайлите, не помня, но сигурно за това съм пораснал толкова 190см\120кг
mumar - специалист
Ако ще го оставяш в естествения му цвят:
http://feylandia777.blogspot.com/2013/0 ... st_25.html
shotik - майстор
Аз си мислех ,че детето е поне 7 годишно,но при това положение с малки деца ,ще трябва да се внимава .
m_markovski - специалист
Знам, че въпросът е за масло, но боядисаните ирачки изглеждат по-добре, а и са в по-гояма помощ при развитието на детето. Затова си позволявам да пиша. Има боя в малки разфасовки за дървени детски играчки. Предлага се в 7-8 цвята и е налична в Бриколаж.

Иначе, поздравления за изработката!!

http://www.lackprom.com/produkti/detail ... %B0%D1%82/
EDI - майстор
Не бих ползвал боя, макар едно време да съм изял доста от моите дървени играчки, без да знам за директиви и правила :-D .нищо им няма на децата, не се косете :partyman: .Не бих сложил боя или лак, защото на мен повече ми харесва естествения цвят дърво.Когато се полира живо дърво и се остави без покритие, става нещо страхотно и естествено.Все пак има лакове - безцветни и цветни, сертифицирани за детски играчки, намират се на пазара.ДУФА например, имат такива сертифицирани лакове.
profesionalist_wood - майстор
по-добре си вземи бои за детски играчки на OSMO,дето можеш да ги лижеш...
Георги Иванов(алцек) - специалист
Точно по тази причина не искам да го боядисвам EDI,защото и аз харесвам естествения вид на дървото (сякаш че аз ще си играя с влака :) ,знае ли човек нали има една приказка "че всеки мъж носи детето в себе си :? ").Хареса ми идеята на колегата mumar,ще пробвам на едно парче дърво и ще видя резултата.

Тема "Детска играчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: