Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Имам колега който прави играчки и той споредли че ги минава с масло в восък. Добавя малко восък към олио и с сместта намазва играчката така дървото остава с естествен цвят но все пак е донякъде защитено от плюнките :).
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря Ви колеги за съветите,ще експериментирам и ще Ви държа в течение.
емо ем - специалист
Е, много е хубав влака, Алцек, поздравления!
И аз съм на мнение, че най добре е да завършиш с восък и зехтин (рафиниран, а не върджин, за да избегнеш миризмата на маслини). Но... преди това обърни внимание на шлайфането. Колкото по-качествено е шлайфана основата, толкова по-добре се полира след това. Ако имаш търпение и време, съветът ми е да шлайфаш всички видими детайли с шкурки последователно 60-100-150-200 - това са четири ръце (минимум!). Всяко следващо шлайфане трябва напълно да изглади следите от предишното, така ще получиш изключително качествена повърхност, гладка и приятна на пипане (за детето), по-устойчива на деформации и на попиване на течности.
EDI - майстор
Аз напоследък работя последната ръка шлайфане с 400, леко захабена.Става огледало.
емо ем - специалист
Да, Еди, напълно съгласен, 400 е супер шлайфане, направо шампионско. Ама, понеже Алцек е споделял, че не разполага с много време, та затова го спестих, да не стане малко отчайващо - 5 ръце шлайф! Писах - (минимум!) 4, но ако може пета ръка - горещо го препоръчвам.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Днес сглобих влака за да видя как ще изглежда.Ще направя ленено масло със восък за блясък и това ще бъде.Някъде предлагат ли се дибли 6 мм но не от тези готовите нарязаните.Трябват ми дълги за да минават през платформата и да ги ползвам за ос за колелетата ?Ще пробвам да си направя сам но не знам дали ще се получи.Ето го и влака вече композиран:

Изображение

Изображение

Изображение
EDI - майстор
Страхотно, браво. :partyman: А за диблите, мисля, че съм виждал дълги пръчки 6 и 8 ама нямам спомен къде, може да е било из големите маркети.
ZEDYCUS - майстор
Супер е влака. :partyman: Ако няма машинист, във форума има един пенсиониран :razz:
Дибли дълги май ще е трудно да намериш. Ще трябва направи си сам.
dadko - майстор
Има дълги дибли. По метър са някъде. Съвсем скоро купувах на пръчки за една спалня и ги рязах. В карталната железария нямаше готови късички... Но пък нямаше много и на пръчки . Колкото за влакчето, обаче- ще има. Дай ми адрес на лични и ще ти пратя.
tysonlkr - специалист
Влакчето е станало супер. Поздравления =D>
Една идея относно безопасността. Връзката между отделните вагони с тези кукички ми се струва неподходяща за малки деца. С магнит ми се струва по безопасно. Така ги правят в една фабрика тук.

Тема "Детска играчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: