• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
зедекус ти си направил горния водач наново поне доколкото съдя по снимките де, горния водач се плазга напред назад в тая стапка обаче лагера който е зад лентата там винта който го държи влиза в дупка или в дупка с резба, т.к ме интересува дали може да се регулира лагера напред от текущото му положение.
И още един конструктивен въпрос, целия горен водач е на крагал профил, като се сваля или дига няма ли да се размества положението на водача спрямо лентата. Ако е правъгълен или крадратен профила това няма ли да се избегне, това сигурно след тестовете ще може да го кажеш ама въпреки това :).
ZEDYCUS - майстор
Здравей, Грифин. Сега ще отговоря, че не бях в Пловдив две седмици. Лагера който подпира гърба на лентата е на болт м12, може да се регулира само с подлагане на шайби, но не се и наложи.
А при вдигане на водача, лагерите се движат по опънатата лента и положението му не се променя. Мислех да мина на шмиргела кръглия профил, точно по тази причина да се задържа в едно положение водача, но се отказах. Оказа се, че е стабилен и само със стягане на едно болтче м6.
Банцига го сглобих(имах проблем само с жълтия предпазител и се наложи да го зарежа с ъглошлайфа за да минава до водача, заради него ми вадиха стружка от окото в Смолян :cool: ) и изпробвах по предназначение, работи перфектно. Рязах конзолки от гредички 8х10см под дъга, лентата не мърда въобще. Но се оказа, че плота е крив в средата и ряза не става перпендикулярен от едната страна на лентата. Ще търся метална плоча 50х50см 1см дебела, ако някой има да се обажда. :arrow:
Тъй като веднага след сглобяването влезе в боя по сглобяването на един навес, последното разкрасяване остава за по нататък.
Ето и малко снимков материал. За навеса ще пусна нова тема, че направих бая снимки от процеса на изработката. :partyman:

Прикачен файл

04072014047.JPG

Прикачен файл

04072014057.JPG

Прикачен файл

04072014054.JPG

Прикачен файл

04072014051.JPG
Фитилчо - майстор
Дебел плот за кухня няма ли да ти свърши работа?
bimbaeco - майстор
Мани козметичните неща, дай да видим навеса - много ми е любопитно какво си направил с тая камара материал, дето се вижда на снимките.
Направи си плота от два пласта кофражен шперплат - шлайфай по едно лице, за да се залепят хубаво двете плочи и си готов.
Опа, за малко да забравя - БРАВО - екстра е станала машинката :drinkers: .
ZEDYCUS - майстор
Мерси Мишо. :partyman: Не ми се иска да намалям от височината на рязане с дебел плот. Още повече в избата е влага и бързо ще се раздуят. То и този е с дебел слой гетинакс, но се е раздул точно по разреза където минава лентата.
Навеса довечера или утре ще почна да качвам снимки- само да те подразня, отидоха 10 греди 8х8см, 8 ребра 12х6 и 5 пакета дюшаме. :razz:
EDI - майстор
И аз искам навеса да видя.Давай снимки, стига си дразнил само :-D .Че и хубав материала, доколкото виждам от снимките. :supz:
ZEDYCUS - майстор
Материалът го взех повечето миналия октомври сурово разбичен, сега се наложи да купя заради промяна на плана още 4 греди 8х10 и 5 челни дъски. Гладих ги с ел ренде Бъджет - голямо куче се оказа. Не мре.
Целия снимков материал с всички операции ли да кача или само почти готовия навес. :lol: Остана другата отпуска да го покрия с битумни керемиди, ма ще иска четене такива не съм слагал.
EDI - майстор
От всичко по много. :-D
griffin - майстор
Мерси за разясненията, площта има ли опция за наклон, ако няма може да ти е удобно да на годишна едно парче мрамор или да сложиш шперплат както мишо предложи но да го запечаташ с епоси гледах че тука има относително големи разфасовки за малко пари, щом чаши обработват против вода с епоси сигурно и за площта ще стане ☺
ZEDYCUS - майстор
Няма опция наклон на плота за съжаление. А въпроса мисля да го реша при чичо Лазар. С метална ламарина 10 мм. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Възстановяване на БГ банциг БК150" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: