• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Засега се получава Еди, мерси. :partyman: Гледам да го довърша, преди да взема отпуската и да почна навеса над чешмата. За да завъртя някоя друга украса на гредите. Колебая се дали да е двускатен или едноскатен. На двора само двускатен не съм правил :) на беседката е 4, на барбекюто е едноскат :partyman:
griffin - майстор
Зедекус може ли ако имаш снимка на снадката на бандажа и от какво точно са ти го правили че аз съм с изолирбанд в момента на мойто ама се чудя да сменям. Ако може и няква снимка какви са тия ремъци че комплектите в нет-а ми изглеждат солени и явно ше трябва да се мисли нещо. Другото което искам да питам лентата матова ли е няма ли да се набие с прах ако е матова.
Последното е само от интерес :-) иначе екстра става ше вкараш нов живот в машинката :-)
ZEDYCUS - майстор
Снимка на снадката забравих да снимам, а скоро няма да мога да направя, на вилата са.(двата края на лентата са изтънени на нула и са залепени, снадката има посока) Изображение това са лентите ето и линк към производител- http://www.micromaxtrade.com/prod.php?l ... 5&subcat=2
Ето снимка от нета на скосяването- Изображение То и тези ми излезоха дебело-57лв :?

Матова е, всмисъл не е гладка като гума на печатна машина, мислех в краен случай да ги правя от такъв материал. Но се надявам да не се лепи, ако не ще се чисти. Евентуално може да сложа четки да свалят част от праха.
griffin - майстор
10x при мене се лепи част но това май само добавя към гърбицата и подобрява като че ли тракинга, след някоя година ще мога да дам реално наблюдение. Четки бях слагал и въпреки тях се носи, ако може да аспирираш веднага под плота може би ще е добре. Успех да не спамя повече
m_markovski - специалист
ZEDYCUS написа:
Здравей. На райдъра и на него е с едно лагерче на колелото, а остта е неподвижна и е захваната за механизма за накланяне на колелото. На този вала е подвижен в тялото(на снимката квадратното железо), а колелото е неподвижно(при мен е превъртяло) завито за вала. Цялото тяло с колелото се монтира на две оси в механизма за опъване и накланяне на колелото , ще снимам утре и него, забравих днес. Ако е само един лагер ще има страничен луфт, а така е на конзола. :partyman:

Поздравления за темата! Чета с интерес.
Само не разбрах какъв е този механизъм за накланяне на колелото. Защо се ползва?
ZEDYCUS - майстор
Здравей, с механизма се регулира наклона на горното колело. Дори да са упоредни двете колела, е възможно лентата да се стреми да иде назад или напред спрямо тях и да изпадне, с механизма се постига задържането на лентата. Механизма за накланянето е монтиран на нещо като шейна, а с нея се опъва и самата лента.
ZEDYCUS - майстор
Утре се качвам на вилата и миналата седмица се наканих, и сглобих двата държача за лентата, а и смених последните два лагера на долния вал с ремъците.
За държачите взех лагери 6300-2RS за 4 броя 15лв :? май ме прецакаха нещо. За подпиране на лентата използвах единия оригинален от единствения държач, сега ще слагам такъв и долу под плота. Намерих и още един изостанал лагер от някой ремонт,с размер 6203 са.
За планките не съм плащал нищо, подарък от вуйчо ми( фрезист от вече 35години ) правих му кухня на неговата вила и ги мернах захвърлени на тавана, когато свързвах тръбите на аспиратора, та предпазих тавана от пропадане. :-D Кухничката стана малка и спретната. Изображение
Последно заздравих алуминиевата конзолка за закрепване на остта на държача.
Ето и малко снимки в три поста, че са доста.

Прикачен файл

23062014011.JPG

Прикачен файл

23062014012.JPG

Прикачен файл

23062014013.JPG

Прикачен файл

23062014017.JPG

Прикачен файл

23062014018.JPG
ZEDYCUS - майстор
Това беше стария държач от алуминиева отливка, него промених за долен държач под плота. За горе е от метална планка 1см дебела.

Прикачен файл

23062014021.JPG

Прикачен файл

23062014023.JPG

Прикачен файл

23062014024.JPG

Прикачен файл

25062014025.JPG

Прикачен файл

25062014026.JPG
ZEDYCUS - майстор
Следващите снимки ще са след 2седмици като се върна от вилата, за съжаление няма нет там, но има доста сянка та върви ракията. :partyman:
Остана монтирането и пробата, стискайте палци да тръгне. [-o<

Прикачен файл

25062014027.JPG

Прикачен файл

25062014029.JPG

Прикачен файл

25062014030.JPG

Прикачен файл

25062014031.JPG
bimbaeco - майстор
Евала, Ванка, тоя банциг направо ще пее. Случил е на собственик :-D .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Възстановяване на БГ банциг БК150" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: