• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Всичко за дърводелството
Buliviv - специалист
пон авг 27, 2018 9:14 pmZEDYCUS написа:
Шперплата е мек, но тъкмо няма да наранява каквото правиш. Човека от клипа препоръчва МДФ.
Моя сгъваем тезгях в гаража също е с МДФ, лакиран с полиуретанов лак. Изображение
Да знам, че така препоръчва, но си мисля за кофражния шперплат заради влогоустойчивостта.
Виждал съм и преди твоите творения и ги следя с интерес ... адмирации, обикновенно се справяш перфектно.
Полиуретановия лак, който си ползвал решил ли ти е проблема с МДФ -а, относно влага и твърдост. Ако не е тайна каква марка е и по каква технология си го нанасял.
ZEDYCUS - майстор
Гаража се наводнява чат пат и засега мдф-а не се е раздул никъде. Няма специална технология нанасям две ръце с четка и толкоз, като изсъхне става твърд. Не се люпи . Първата ръка попива почти цялата. Лака е двукомпонентен на Dekorator.
Изображение
Buliviv - специалист
Скоро ще трябва да взема решение - МДФ или кофражен шперплат.
Със сигурност ще споделя какъв е резултата, осигурил съм си в къщи едно помещение от 12- 13 квадрата и ще правя пълна реорганизация. Като му дойде времето може и тема да отворя, защото всичко ще започна от нулата поради факта, че имам доста машини, а пространството е ограничено.
Ще се стремя почти всичко да е мобилно .
Та в този процес на изграждане на една мераклийска работилница най - вероятно ще изникнат и доста въпроси .
Имам и още машинки да набавям та и за това ще се радвам да споделяте впечатления и опит.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: