• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
nikolson, изкушаваш ме. един прятел се прибира всяка коледа и ми носи разни дреболии от там..... та се замислям много. гледам цените на различните продавачи, при триони с едни и същи характеристики, освен по луксозните серии кое друго определя цената? нещо стоманата? някаква по специална обработка, марката, производителя? някак много общо ми звучи "japanese saws". има ли нещо друго важно което трябва да се гледа, или са своего рода, макар и качествена ширпотреба?
wanderer - специалист
  • угодих си :weedman:
Прикачен файл:
20180477_1785843884778719_175900195_o.jpg
20180477_1785843884778719_175900195_o.jpg (109.1 KиБ) Видяна 1799 пъти
nikolson - майстор
Амиии, честито. При японските триони се реже с избутването, а не при издърпването. Сега ще гледаме от първа ръка.
wanderer - специалист
мерси. режат на дърпане, както рендетата - "наобратно". като цяло много, много не ползвам триони, ама както съм споменавал по горе когато се наложи ми трябват за чист срез, защото детайлите се лепят без последващи обработки. режат право и чисто, по скоро нямам опит при подвеждането, и бягам от молива, но с практика всичко става.
bimbaeco - майстор
След има-няма 5 години, оправих скъсания трион.
Прикачен файл:
o.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (79.49 KиБ) Видяна 1131 пъти



Сега работя по този, дано не ми отнеме пак 5 кодини :)
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (76.75 KиБ) Видяна 1131 пъти
ZEDYCUS - майстор
=D> E добре си, поне си го завършил.
За една петилетка не можах да направя маса за оберфрезата, сега се надявам на края на десетилетката.
lyubohar - майстор
Имам японски-като средния от снимката по горе.
Острието японско,а дръжката немска.С 2 вида зъби.Е няма изтъпяване-поне от 15г.го ползвам и режа такива твърди дървета като фернамбук и абанос.
Реже се с дърпане.Обаче навремето струваше над 50 евро.А имаше и няколко пъти по скъпи.От там,където го поръчах имаше още много скъпи японски инструменти.Впечатли ме едно видео японеца как на ръка прави раш пила-зъб по зъб.Откачена работа.Държавата им толерира и подпомага подобни занаяти.За тях това е много важно.Защо ли?!
bimbaeco - майстор
Ванка, ти нали напусна отбора на фрезистите :) Защо ти е маса за фреза?
Аз трябва също да правя нова. Последната ми харесваше много, ама пак умря фрезата. Или нямам късмет или трябва да почна да си купувам по-читави фрези :)
ZEDYCUS - майстор
Мишо, не съм напуснал напълно отбора. Стара любов ръжда не хваща. Трябва маса щото има два комплекта за таблени вратички, пък не мога ги ползвам. :lol:
Че не може ли да си направиш нова плоча за новата фреза , що цяла маса?
bimbaeco - майстор
Проблемите са два
Първо, нямам нова фреза
Второ, оная фреза я бях разкостил кажи-речи цялата, за да я сложа на маса. Даже и да си купя нова фреза, няма да ми даде сърце да я разкостя. По-вероятно ще направя нова маса. :)

Няма да е след 5 години, все пак :)
Прикачен файл:
39.jpg
39.jpg (89.33 KиБ) Видяна 1057 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (72.42 KиБ) Видяна 1057 пъти
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ръчен трион - препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: