• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Аспирациите и прахосмукачките имат различни приоритети, едните са за голям обем въздух и малко налягане и са по-добри в хващането на прахта, прахосмукачките имат повече тяга, но за сметка на малкия обем въздух. За ръчните инструменти по-добре прахосмукачка, за стационарните аспирация. Освен капацитета гледай и филтъра, защото евтините филтри пропускат най-опасната ситна прах, аз от няколко години съм алергичен към прах и затова макар късно вече ползам аспирация на всички машини. Колкото до шума, прахосмукачката ми я дават 70дб, аспирацията 74дб, но тея 4дб (на практика са повече) уморяват доста повече. На твое място бих инвестирам в колкото се може по-качествена аспирация и прахосмукачка.
Buliviv - специалист
След споделеното от ще си оставя прахосмукачката, но ще трябва да се взима и аспирация.
Тъкмо това щеше да ми е следващият въпрос. Как седят нещата с консумативите на аспирациите. Намират ли се лесно и какви пари са.
На този етап всичко е само хоби и финансовата страна също ме интересува.
Нещо все ме тегли към този "Шепах" http://suneuropa.com/product/5845/praho ... 01915.html
Някой има ли преки впечатления.
Готов съм да изслушам всякакви препоръки, предимства, недостатъци, защото темата с аспирациите ми е пълно "табу
вт дек 04, 2018 9:23 pmPIP написа:
Освен капацитета гледай и филтъра, защото евтините филтри пропускат най-опасната ситна прах, аз от няколко години съм алергичен към прах и затова макар късно вече ползам аспирация на всички машини.
PIP - майстор
Ако спецификациите и са верни ще ти върши работа.Колко време ще изкара вече е друг въпрос, но повечвто профи аспирации с подобни спецификации струват доста повече.Поинтересувай се колко микрона е филтърната торба, ако е над 1микрон за тая цена ще е много добре. Най-евтино излиза, ако можеш да я държиш извън помещението където работиш (с евтин филтър), но ако ти е вкъщи не става.
m_markovski - специалист
вт дек 04, 2018 2:37 pmпишман_майстор написа:
По-тихи са. Асинхронния мотор , това му е едно от предимствата...
Моторът е тих, но турбината е много шумна, като самолет е. Аз съм с метабо спа1200 и след половн-един час работа на абрихта с аспирация, цял ден ми пищяха ушите.

Взех си антифони и елементарна маска за носа и нямам грижи. За хоби става въпрос

https://vvmstore.com/antifoni/anti-h510
пишман_майстор - майстор
Е ако трябва да сравнявам с тези дето са тип "голяма прахосмукачка" , по-тихи са. Едната която имам е подобна като твоята ( Е.Б. СПА 1100) , но купих и един филтърен патрон към нея, той доп.обезшумява, отделно дръпвам доста настрани самата аспирация, имам доп.маркучи 2х5 м дълги, освен маркуча който беше на самата машина ( около 3м ) . В предния си пост споделих, че ще ги "вадя" навън в полузакрито помещение , така вече ще е най-добре.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Прахоулавяне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: