• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Вдигат ги да пестят място и по-лесно на монтират магистралата, понеже после горе не пречи на никого.
Virtex - майстор
То въпроса е дали има някакво значение от към ефективност...защото обмислям варианта да ги вкарам в пода част от тръбите, затова се чудя кой е по-удачен вариант.
mavryt4o - майстор
Гравитация вероятно играе тук.Ако е мощна аспирацията няма проблен но ако е на границата ще има разлика дали е по тавана или в пода поне така мисля.
PIP - майстор
Колкото повече вертикални тръби толкова повече тяга ти трябва, така че е по-добре да се избягват. Решението за това обикновено е намаляване на сечението, което вдига налягането, но с намаляване му се губи прахоулавянето, за което трябва сечение. За да хващаш прахта се препоръчва сечения над 15см, по-малките сечения дърпат стърготините, но не хващат прахта.
Virtex - майстор
Затова си мисля, че ако аспирацията ми е по-ниско би трябвало по-лесно да "тегли" надолу от колкото да "вдига" нагоре по вертикалните тръби.
PIP - майстор
Стига да имаш възможност е по-добре с по-малко вертикални участъци.
mavryt4o - майстор
Имам голяма трифазна турбина обаче не може да направи налягане.Минава голям дебит но няма голяма сила за талаша.Ако и намаля сечението на 50-60мм (оригинално е 20х20см вход изход) хептен умира.Сегашния мотор е 940 об. и си мисля даже намерих 2800об ако сложа дали ще функционира за моите нужди .Искам в работилницата да сложа да сложа въддуховод с 4-5 изхода да намаля финните.Когато искам да чистя да слагам мъркуч и да е като прахосмукачка.Ще правя пристройка сега е навес в нея ще е големия щрайхмус и фрезата като работят искам поне те да са вързани постоянно за нея тогава може да спирам изсмукването от вътре.Мислите ли че с високооборотния мотор ще ми върши работата която искам?Имам и един силоз 2-3 кубика кокто може да се върже за турбината да събира триците.
bulhomes2 - майстор
Това, което казваш, е характерно за аксиалните вентилатори, не за турбините. Със сигурност оборотите ще повишат налягането, но може да има грешка и в поставянето на турбината, охлюва, посоката на въртене, ... Една снимка би била от полза.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
Това, което казваш, е характерно за аксиалните вентилатори, не за турбините. Със сигурност оборотите ще повишат налягането, но може да има грешка и в поставянето на турбината, охлюва, посоката на въртене, ... Една снимка би била от полза.
Ще снимам но надали има грешка аз си завъртам фазите и като обърна движението почти не дърпа.
PIP - майстор
За турбината не мога да помогна, виж това дето bulhomes2 ти препоръча. На моята аспирация мисля, че мотора е 2900об, но не съм напълно сигурен. За останалото, 50-60см не е размер за аспирация, а за пахосмукача и за твоите машини е напълно безполезен размер. Ако решиш проблема с турбината и мотора за размер ф200 си направи хубава аспирация с магистрала от ф 200 до преди машините и от там с преходник и клапа ф120/140, но не по-малък. Ако турбината и мотора са недостатъчни за ф200 пусни изцяло тръби с максималния размер на коити работи добре до всяка машина. Най-евтниния вариант е циклон без филтър с изхвърляне на ситния прах на вън, но стига да имаш възможност. Следващия бюджетен начин е с филтърна торба, но тя изпуска доста от фината прах и ако с алергия като мен не върши работа в затворено помещение.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Прахоулавяне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: