• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
greentree - специалист
Привет!Възможно ли е настолен циркуляр на батерия 18 V да се захрани от мрежата на 220 V ? Нещо като захранване за лаптоп или нещо подобно компактно?Нямам идея как ще работи,ще бъде ли стабилна ,рентабилно ли е изобщо.Харесах един такъв циркуляр без батерия за продан на добра цена и затова се чудя дали си струва.Благодаря на включилите се!

Прикачен файл

50582601_3_800x600.jpg
50582601_3_800x600.jpg (89.63 KиБ) Видяна 2064 пъти
pipilica - майстор
Може да се подкара но ще ти трябва як траф диоди и голям кондер. Може и на импулсно но ако има защита може и да сработва от големия пусков ток. Дай малко повече инфо за машината. Ако ше ти е стационарен и нети е проблем мястото взимай обикновен траф с диоди и кондер поне 50,000 микрофарада но ако туриш и по-вече ще е по добре.
greentree - специалист
Не ми е нужна за стационарна,явно ще е сложно ...и щом трябва як траф....ще е тежка.А щом може и да има защити .....да не се окажа ,че съм си закупил паметник :) Не ги разбирам тоците за съжаление.Модела е RYOBI CMS1801 ,в нета не намирам особено много инфо .Опитвам се да се сдобия с читава машинка до 150 лв. втора ръка,но повечето китайчета са направени зле. :prost:
pipilica - майстор
Е чак пък тежка, 3-4 кила траф и кило диоди и кондер, но пък ще имаш работеща машина. Няма кво да отбираш от тоци да спретнеш едно захранване. Има ли етикет с технически данни върху машината. Пък ако искаш взимаш едино подобено яко захранване и режеш на воля.
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... +24V+14.6A
MamaMy - майстор
С това "яко" захранване май ще реже само вестници. Той един винтоверт дърпа 30 ампера, пък за циркуляр не ми се мисли :?
pipilica - майстор
Ми за тоя циркуляр батерията е 4А/ч литиева колко мислиш ток дава продължително време. Може 40А да е пусковия но не и работния ток, така че може с подобно захранване или малко по-мощно.
Тани - модератор
Моя е 1300w и е от най-слабите. Ръчния ми циркуляр е със същия диаметър на диска и е оборудван с двигател 2000w . Ако вземем тези две мощности, най-елементарните сметки показват, че напрежение при 24 волта, за същата мощност ще са ни необходими 53 и съответно 84 ампера ток. Това си изисква сериозно захранване. По добре се ориентирай към друга машина. Тази може да стане, но не и рентабилно.
stiv1961 - майстор
Батерията е 18 В., 2 Ач, не можеш ли да намериш такава?
pipilica - майстор
Тани написа:
Моя е 1300w и е от най-слабите. Ръчния ми циркуляр е със същия диаметър на диска и е оборудван с двигател 2000w . Ако вземем тези две мощности, най-елементарните сметки показват, че напрежение при 24 волта, за същата мощност ще са ни необходими 53 и съответно 84 ампера ток. Това си изисква сериозно захранване. По добре се ориентирай към друга машина. Тази може да стане, но не и рентабилно.
И как си предсавяш мотор който дърпа 50 или 80 ампера да го вградят в машина на батерии. Я само помисли с каква жица трябва да е ротора. Може и на диска да има 2000 вата ама след предавката.
greentree - специалист
По принцип за домашна употреба е най-удобно да е на ток,на батерия е само за хора които работят всеки ден по незнайни обекти.Но ще се откажа в такъв случай от нея. Става ясно,че или ще трябва да се дадат една камара пари за машина която ,я пусна 1-2 пъти в годината ,я не или се примирявам с нещо китайско и в деня на работа ще се успокоявам колко е евтина за сметка на качеството .... :)
  • 1
  • 2

Тема "Циркуляр от 18 V към 220 V,възможно ли е да се подкара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: