• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 30
Всичко за дърводелството
KingLin - майстор
Абе и аз се хванах да си направя кьоше за инструмента в дъното на малкия гараж най-накрая. Опитвам се да правя по някоя снимка. Ама тия цени кво им става не знам. Взех си дъски калибровани 4м 200х20 мм за плота. Първо че не са 4м ами по малко (всяка различно), второ са по 190 а не по 200 мм и трето са мокри :( И това по 7,50 лв. на парче. Нормално ли е или като аджамия се набутах при сефтето?
koveslav - майстор
KingLin написа:
...... Нормално ли е или като аджамия се набутах при сефтето?
Скоро слушах подобно оплакване от клиент към местния горски.Отговора на горския беше: "Аз да не съм ти дал дъски да ги съхраняваш на склад! Ковеш веднага и тя дъската няма накъде да измята :D......."
EDI - майстор
Рядко се намира сух хубав материал и няма да струва 7 лева дъската при тези размери.Обикновено в складовете се продава мокър материал, сух е изключение.Най сух е материала късна зима или ранна пролет, като не са забичили за новия сезон.
griffin - майстор
Без да споменаваме че "Сухия" е сушен в сушилня и при разбичване шанса да тръгне на някъде е мноого голям :). Сушения по естествен начин като, че ли не е толкова склонен да се измята при разбичване.
la_bamz - специалист
За Варна, мога да ти кажа, аз от къде си купувам сух материал, за сега 4-5 пъти по 2-3 трупи и съм доволен. Никога не са били по-къси трупите, винаги са 4м и 4-5 см. Дебелината и ширината си ги избираш на място, човека винаги закръгля надолу когато смята. Цената е 480 лв на кубик. По пътя за Виница ( в момента е в ремонт ) има един хотел Antik, след него има отбивка в ляво, точно на отбивката има много малка табела дървен материал. Първата къща в дясно, ако затворена гаражната врата, поглеждаш от страни през оградата, и се вижда дали има материал. Не знам дали цената е висока, но за мен е важно, че човека не ме лъже, казва X цена и тя е толкова, мерим талпата дебела 6 см и 2-3 мм той ми смята 6 см, на другите места къде съм купувал е обратното, талпата 6 и 2-3 мм той ми смята 6.5 :censored:
KingLin - майстор
Прикачен файл:
predi.jpg
predi.jpg (69.2 KиБ) Видяна 1615 пъти
Прикачен файл:
sega.jpg
sega.jpg (82.19 KиБ) Видяна 1615 пъти
Преди и сега. Остана да си пренеса всичкото инструмент там от мазето спалнята кухнята стълбището ама не знам ще ми стигне ли мястото :) Утре мисля да изпълня първия проект "столче" да разбера ще става ли дървояд от мене :)
griffin - майстор
Само за работилница ли ще се ползва
KingLin - майстор
Там е проблема че няма да е само работилница ами си остава и гараж. За това средните разпорки са диагонални а прави крака има само в двата края. Канала си е канал ама се ползва и за склад на гуми :) Даже днес приключих с рязането на столчето и съм го намацал обилно със топъл ленен безир по твоята препоръка грифин. Утре сглобявам и лакирам и срам не срам ще го пусна тук като първо творение :-D Апропо колата вече е в гаража. Габаритите ги бях взимал на око ама заспа работата.
jika777 - напреднал
la_bamz написа:
За Варна, мога да ти кажа, аз от къде си купувам сух материал, за сега 4-5 пъти по 2-3 трупи и съм доволен. Никога не са били по-къси трупите, винаги са 4м и 4-5 см. Дебелината и ширината си ги избираш на място, човека винаги закръгля надолу когато смята. Цената е 480 лв на кубик. По пътя за Виница ( в момента е в ремонт ) има един хотел Antik, след него има отбивка в ляво, точно на отбивката има много малка табела дървен материал. Първата къща в дясно, ако затворена гаражната врата, поглеждаш от страни през оградата, и се вижда дали има материал. Не знам дали цената е висока, но за мен е важно, че човека не ме лъже, казва X цена и тя е толкова, мерим талпата дебела 6 см и 2-3 мм той ми смята 6 см, на другите места къде съм купувал е обратното, талпата 6 и 2-3 мм той ми смята 6.5 :censored:

за Варна най-ниска цена дава Нефертити - 300лв за кубик, естествено не са сухи,но...
http://www.nifertiti.eu/shop/index.php?show_price=yes

ако някой има информация за хубав дървен материал във Варна да споделя.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: