• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 30
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Колко квадрата е
Andri01 - майстор
А къде ще сложиш "тезгяха" за гаджето? поне го тапицирай,че виж по-горе постовете-заядоха се ! :)
cvetomir_77 - специалист
Размерите са 6х3=18 кв/м + 12 кв/м. Няма повече място.
ivouz - специалист
Защо копаеш нямаш височина ли ?Да не вземат да ръждясват инструментите после?
cvetomir_77 - специалист
Защото двора и къщата ми са на скат (баир, урва) :). И защото гоня ниво на съседната сграда, за да ползвам продължението на нейния навес.
nikolson - майстор
Не се ли притесняваш от водата, стичаща се към къщата/в случая работилницата?
Allan - специалист
18 + 12 прави 30 квадрата което според мен не е малко, моята е 36 квадрата и засега ми стига. Но наистина може да ти ръждясят инструментите ако не измислиш нещо.
cvetomir_77 - специалист
В момента всичко е в 12 кв/м и покрива тече, пода е на земя (без бетон). Идеята ми е дърводелските машини и инструменти да са в по-голямото помещение, а железарските машини и инструменти в по-малкото. А дали ще ръждясат зависи от много неща:
Изображение

Изображение
Последна промяна от cvetomir_77 на съб юли 11, 2015 9:22 pm, променено общо 1 път.
griffin - майстор
Ако си направи добра хидроизолация на помещението няма да има проблеми с влагата, при мен в старата се просмукваше влага през стените и беше малко кофти да гледам как ръждясват някои болтчета. В новата въпреки високите подпочвени води хидроизолацията спира всичко явно. Но за вкопана работилница ако направиш хидроизолация и дренаж едва ли ще имаш проблем после :-)
cvetomir_77 - специалист
Два гаража имам в земята. Няма и капка влага.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: