Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Ох, на мама :partyman: Гледай го как се е запасил за свършека на света. :partyman: Иначе материал и дъб и бук се намира и в продавалника, скоро гледах някакви талпи, дъски и други подобни.
mitko64 - майстор
И на мене ми се намират такива сладурчета около кубик, само че на два метра. 99 г. ги заприходих, когато работех на Витиня. Пробутах ги покрай дървата на най- долния ред в камиона, уж са метровки. Бяха повече, но ми правиха една входна врата. Но не ги продавам.
EDI - майстор
Те тука има дъбови талпи по договаряне - http://olx.bg/prodavam-dbovi-talpi-5-sm-i54991940 .
VLADO66 - майстор
По добре е да се направи от слепен материал.
misho81 - напреднал
Колеги давайте всякакви идеи приемам ги с удоволствие!
Относно слепеният материал- не става колега не ми го позволява конструкцията, трябва да е едно парче дърво- монолит. Конструкцията на стълбата е такава, че стъпалото стъпва само в двата края на опора, и то не по голяма от 10 см. в единият край. Мислих и да подложа отдолу под стъпалата ламарина на 4мм и тя да носи но се губи цялостният ефект, за да е красиво трябва да се облича с фурнир и става една.... Трябва си масивно дърво с добро качество, поне 30см. широко на 5 дебело за да си го обработя и да стане както съм го проектирал. Ако не намеря нещо което ми е в бюджета като материал, ще го направя с ламарина и обличане с фурнир
Минах и през идеята за поръчка на детайлите при дърводелец(фирма) но ми обявиха такава цена, че по добре да платя на двама мургави братя да ме носят нагоре надолу по етажите :)
Като го реализирам ще кача снимки, е няма да е скоро, ще се прави в свободното време, а то не е много :(
На колегата Фитилчо (с Черният дъб), разкошен ти е материала, ако не намеря нещо по евтинко, ще ти пиша на лично!
Ще преровя и продавалника съботно неделно като има време, идеята е добра!
А гадовете тука по складовете само като чуят дъб им светват очичките, все едно злато ми продават, трябваше ми една греда дъбова на 6м 14к14, опитаха се да ми вземат 250лв. за нея и то несушена- все едно в сахара живеем, а троян не е на 160км. Странна работа дори ми предлагаха от чам да ми я доставят с репликата "то Няма проблем".......аб
Така че, пишете и благодаря!
EDI - майстор
Драсни скица на проекта да видим кое как е, така ще идват и идеите.
griffin - майстор
Колега лепената дървесина не държи по слабо :), има доста тестове в интернет ако имаш лепен елемент вероятността да се счупи дървото е по голяма отколкото да се счупи там където е лепено. Ако ползваш лепени заготовки и шанса за измятане е по малък отколкото на едно монолитно 20-30 сантиметрова заготовка.
kendal - специалист
Шанса за измятане на монолитно 30см.стъпало е 100% сигурно,препоръчително е да са от слепена дървесина, но колегата си решава сам.
Фитилчо - майстор
Бегай си купи слепени плотове дъбови от баухаус и си свърши работата. На цялъ дъска ще е просто по красиво.
griffin - майстор
Слепените плотове по магазините се лепят на друг принцип, ползват къси парчета които разместват и ги лепят. Т.е оползотворяват скрапа от основното производство :).
За това което иска да прави човека може да си залепи 2-3 дъски с еднаква дължина и да си направи една по широка.

Тема "Помагайте-търся дъбови или букови дъски/талпи- София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: