Всичко за дърводелството
parketmilanov - специалист
подкрепям колегите че слепената дървесина/клинозъбната / е доста добър избор и е за предпочитане
пред 30 см широка талпа ,която дори и с коларски болтове да я хванеш от 4 страни пак ще се изметне
и нацепи.Важно е да не се пропуска един съществен казус.Взимането на дървен материал
от източници ,които не могат да гарантират че е сушен по правилен начин и разбира се на
правилната темперетура увеличава ЗНАЧИТЕЛНО шанса да си вкараш заедно с талпите и дървояди.
развалял съм лично не една и две такива стълби ,които в последствие нападат и паркета, и
вратите и мебелите.Само който не го е “налазвал“ такъв проблем не знае.
в Баухаус наистина има доста добри цени на цели плотове и след оптимизиране на срезовете можеш да
получиш доста добра цена на брой стъпало себестойност.
А това с Ламарина и фурнироване -ако позволиш съвета ми към теб който разбира се изразява лично мое мнение /ако не си го правил не се захващай./
надали ще ти хареса крайния резултат!!!
Поздрави за начинанието и очакваме развитие и снимки.
mitko64 - майстор
Те дървоядите не го харесват много дъбовото. Понадупчат беловината, но на ядрото се откажат. Най- добре е беловината да отпадне с окрайчване и без това лесно гние.
Фитилчо - майстор
mitko64 написа:
Те дървоядите не го харесват много дъбовото. Понадупчат беловината, но на ядрото се откажат. Най- добре е беловината да отпадне с окрайчване и без това лесно гние.
Точно :roll:
Фитилчо написа:
Мога да измисля нещо на 800 пари.
4 метрови дъски , 4 см дебели на 4 метра дълги, ширина различна, на янове са още.
Удряш кьоравото, щото такъв дъб с тъмна вена не съм виждал още и ти гарантирам, че няма да намериш никъде. около 100 годишна гора от северен много стръмен склон(не задържа вода в почвата). Това значи, че е расла бавно и става МНОГО здраво дървото по този начин (горският ми го каза) и затова е с такава тъмна вена самият материал.
Четкал съм ги аз лично една по една :cool: от година и половина съхнат вече естествено съхнене.
Имам и 13-15 см дебели янове(средните янове, най широките) пак на 4 метра

Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Здравей Фитилчо,

Предлагаш ли още от този дъб?
Ако да, дай някакъв имейл или телефон за връзка или ми пиши на dimdzha@abv.bg?

Мерси,
Димчо
Фитилчо - майстор
За съжалене(не мое) има само за мен вече :-D
ribnikolaevi - майстор
чет ное 13, 2014 2:26 amparketmilanov написа:
подкрепям колегите че слепената дървесина/клинозъбната / е доста добър избор и е за предпочитане
пред 30 см широка талпа ,която дори и с коларски болтове да я хванеш от 4 страни пак ще се изметне
и нацепи.Важно е да не се пропуска един съществен казус.Взимането на дървен материал
от източници ,които не могат да гарантират че е сушен по правилен начин и разбира се на
правилната темперетура увеличава ЗНАЧИТЕЛНО шанса да си вкараш заедно с талпите и дървояди.
развалял съм лично не една и две такива стълби ,които в последствие нападат и паркета, и
вратите и мебелите.Само който не го е “налазвал“ такъв проблем не знае.
в Баухаус наистина има доста добри цени на цели плотове и след оптимизиране на срезовете можеш да
получиш доста добра цена на брой стъпало себестойност.
А това с Ламарина и фурнироване -ако позволиш съвета ми към теб който разбира се изразява лично мое мнение /ако не си го правил не се захващай./
надали ще ти хареса крайния резултат!!!
Поздрави за начинанието и очакваме развитие и снимки.
А става ли за външно приложение слепената дървесина?
С какъв защитен лак трябва да се обработи?
Мисля да си правя шапки на парапетите на балкона от дърво, затова питам.

Тема "Помагайте-търся дъбови или букови дъски/талпи- София" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: