• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за дърводелството
Andri01 - майстор
Кърпи с дървесен цвят няма да намериш! По-добре ги направи от дърво,направо :)
П.С.: малко сериозно-не си ли мислил мивката да е с два метални плота от страни на коритото? Струва ми си по-функционално? Но пък и вече е завършена,де! Готина е и така! :partyman:
cvetankirilov - специалист
Не съм мислил за други метални плотове,защото трябваше да купувам направо ново корито, което си върви с плота отстрани.Просто извадих старото, очертах го на новия плот и готово.уплътних го хубаво със силикон, по принцип няма откъде да пропуска вода, а и плота е минат с четири ръце полиуретанов лак, с лек шлайф с 400 между всяка ръка, стана идеално гладък.Сега нещо ми се върти в главата за полиране, но първо ще полирам масата, че се е понадраскала и нещо много ме дразни
cvetankirilov - специалист
Продължавам да майсторя. Взех от колегата малко кофражни дъски, които седят в тях вече цяла година(трябва да са сухи вече). Добрата новина е, че материала е без пари, а лошата е, че като видя готовия шкаф, каза и за мен едно такова да направиш, ама по малко. Ще му направя, той е направил много за мен през годините и поне малко ще му се отблагодаря. Рендосах ги- този път само на абрихта и естествено не се получиха еднакво дебели. Дълго мислих как да се справя без щрайхмус, можех да ползвам лентов шлайф от един познат, но си викам по добре да ползвам каквото аз имам.
Прикачен файл:
DSCI2402.JPG
дъските, наредени на сухо. Мисля, че се вижда разликта в дебелината
DSCI2402.JPG (78.2 KиБ) Видяна 2051 пъти
Имах разлика някъде от милиметър а на места и повече.Затова реших да се заиграя с едно старо ренде. свалих и наточих ножа, незнам само дали съм му натъкмил ъгъла, ама хубава стружка изкара.След като ги пооднаквих ги номерирах и сега съхнат на стегите.
Прикачен файл:
DSCI2403.JPG
тук хубавото е, че се получи, а лошото е, че май се влюбих в рендетата
DSCI2403.JPG (94.76 KиБ) Видяна 2051 пъти
cvetankirilov - специалист
Понеже почивам една седица вече, пък нали бях обещал на колегата да му спретна едно малко шкафче, ето какво се получи от кофражните дъски.
Прикачен файл:
DSCI2434.JPG
DSCI2434.JPG (65.55 KиБ) Видяна 1948 пъти
Прикачен файл:
DSCI2435.JPG
DSCI2435.JPG (66.22 KиБ) Видяна 1948 пъти
Ще си го слага в ъгъла на едно помещение, което е нещо като антре. Не съм снимал процеса, понеже падна голямо размъкване навън навътре, заради студената работилница.Тази година вече няма да е така. набарал съм едно помещение 5на 4.5м, ама ще трябва да се чисти, да се пооформи малко.За щастие, ще имам помощ и се надявам да стане бързо.
bimbaeco - майстор
Екстра е станал шкафът, и доста бързо при това. Браво!
cvetankirilov - специалист
Е то има още работа по него, ама понеже жена му си пада малко художничка, оставям лакирането на нея.... наистина стана доста бързо, ама като имаш няколко поредни дни да се занимаваш с едно нещо е съвсем ралично, отколкото да цъкаш малко по малко
la_bamz - специалист
=D> =D> =D>

Браво !!! Много добре е станало, отново !!! :partyman:
lyubohar - майстор
Страхотна изработка.Признавам Ви за майстор.Отгоре на всичко и бързо.
Аз самия съм майстор и щом го казвам значи е така.
Не ме познавате и може да звучи нескромно.
Ако Ви е интересно мога да споделя.
Всеки с две десни ръце може да събере един шкаф,обаче майсторлъка са вратичките.
Би ли споделил,ако може и със снимки как сте направили сглобките.
Не,че ще правя,но трябва да знам.
cvetankirilov - специалист
Ами снимки от процеса на фрезоване нямам. Рамката на вратата и таблата вътре се правят с ето такъв комплект фрезери- http://www.teka-bg.com/index.php?option ... &Itemid=78 . Ето ти видео как се работи с тях https://www.youtube.com/watch?v=nbjFjXXiG5A . https://www.youtube.com/watch?v=D1Qg1ZRd5Xw . Сглобката става от самите фрезери. Не е сложно, една оберфреза с маса и си в джаза.
EDI - майстор
Браво, Цецо, идеална работа.Майстора се е справил идеално, да видим декоратора как ще я докара. :partyman: А дръжките, дръжките........кефят :rock: .Я дай снимка на профила на дръжките, с оня фрезер ли ги прави, дето пита или с друго профилче.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Кухненски шкаф - мивка от масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: