• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за дърводелството
cvetankirilov - специалист
Здравейте,сигурно ще ви отегча с тази тема, защото тя най- вероятно ще се развива няколко месеца.Смятам да направя нещо като темата на EDI за вратите, които направи за вилата си. та така ще правя шкаф с мивка, не защото си нямам, а защото сегашния се разду като полиуретанова пяна. взех една снимка от нета да ви покажа долу горе какво ще представлява
Прикачен файл:
images.jpeg
images.jpeg (7.27 KиБ) Видяна 5538 пъти
Ще се правят класическите таблени вратички, , ще има доста слепени плотове за страниците и дъната на шкафовете, и снимки за всичко което направя.Само малко ме затрудняват чекмеджетата,като технология на изработка, ама и на тях ще им хвана цаката.Като за начало снимам маъериала- чамови дъски просушени.До преди малко бях на абрихта(минах дъските едностранно) и понеже , все още нямам щрайхмус, утре отивам при познат приятел дърводелец да ги минем на щрайхмус. И после вече ще кроя и лепя на поразия
Прикачен файл:
DSCI2097.JPG
DSCI2097.JPG (75.21 KиБ) Видяна 5538 пъти
Прикачен файл:
DSCI2099.JPG
DSCI2099.JPG (72.34 KиБ) Видяна 5538 пъти
EDI - майстор
С интерес ще следя темaтa, типично дърводелскa е и товa яко ме кефи. :partyman: Зa времето не се бой, моятa зa врaтите е нa годинa и още не е дошъл крaя. :lol: Зa чекмеджетaтa нямaй грижa кaто доийде до тaм ще помaгaме.Чудя се, ще ти стигне ли мaтериaлецa.Добър изглеждa не се видят много чепове.
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Да се запиша и аз, ще помагаме с акъл ако е нужен(и ако е останал :lol: ).
mitko64 - майстор
Давай смело, стискам ти палци- масива си е масив. При мене се разду единственото което беше термоплот, другото комбинация от орех и чам, не е мръднало(да уточня, че не съм го аз правил(ореха си иска много яки машини), а майстор). Та за мен масива си е истината.
cvetankirilov - специалист
Днес минах дъските на щрайхмуса и от нетърпение за работа разкроих дъното на шкафа, и го залепих. Впрегнах всички налични стеги за начинанието. Наложи се да лепя в едната свободна стая в къщи, понеже в работилницата е много студено и лепилото дори не си помисля за стягане.

Прикачен файл

DSCI2100.JPG
DSCI2100.JPG (71.04 KиБ) Видяна 5401 пъти
bimbaeco - майстор
Екстра върви проектът. Дървените стеги са супер, а ако не стигат, ще си направиш още. :drinkers:
cvetankirilov - специалист
Лоша работа момчета, ще трябва да се разбързам. Женатапостави краен срок, като видя слепените дъски,(много им харесаха) каза или си готов до края на февруари или те убивам дето само даваш пари за дървета. е как и обясниш, че хубавите неща стават бавно. :-D днес изшлайфах дъното и разкроих страниците и средните прегради. ето малко снимки
Прикачен файл:
DSCI2102.JPG
DSCI2102.JPG (89.33 KиБ) Видяна 5326 пъти
Прикачен файл:
DSCI2104.JPG
DSCI2104.JPG (57.56 KиБ) Видяна 5326 пъти
Прикачен файл:
DSCI2105.JPG
DSCI2105.JPG (63.12 KиБ) Видяна 5326 пъти
а и ето как (ако някой още му се губи технологията) се правят абсолютно еднакви дъски на размер по дължина. значи вземаш една 30кг бака с мазилка, подпираш две дъски на нея с една гредичка и я ползваш за ограничител :lol:
Прикачен файл:
DSCI2105.JPG
DSCI2105.JPG (63.12 KиБ) Видяна 5326 пъти

Прикачен файл

DSCI2103.JPG
DSCI2103.JPG (97.36 KиБ) Видяна 5325 пъти
griffin - майстор
Колега ако може снимай напречното на слепените плотове
EDI - майстор
ха, ха :lol: те жените са такива.Ще видиш, като види готовия шкаф какви задачи и срокове ще последват. :-D :lol: Грифин иска да види как си позиционирал сърцевините на отделните дъски :roll: старо куче е той. :partyman: Намисли ли вече типа сглобки, като гледам идва време да се сглобява.Колко мм е дебелината на материала, вижда ми се, че съм 30 мм отива.А, и като слепваш плота за горе да не забравиш да сложиш водоустойчиво лепило.
cvetankirilov - специалист
griffin написа:
Колега ако може снимай напречното на слепените плотове
Ето така
Прикачен файл:
DSCI2108.JPG
DSCI2108.JPG (72.56 KиБ) Видяна 5227 пъти
EDI написа:
Намисли ли вече типа сглобки, като гледам идва време да се сглобява.Колко мм е дебелината на материала, вижда ми се, че съм 30 мм отива.А, и като слепваш плота за горе да не забравиш да сложиш водоустойчиво лепило.
Ами намислих редя върху дъното,като ще има някоя друга дибла, предварително мажа с лепило и навивам видии отдолу. ако се налага и някоя малка ъглова планка ще сложа , а ако имате по добри идеи- отворен съм за слушане.
Материала е 26мм дебелина. А до сглобяването ме чака още доста шлайф
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Кухненски шкаф - мивка от масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: