Всичко за дърводелството
dslpowr - специалист
Здравейте! Спасявали сте ме не веднъж :prayer: , надявам се и днес да ми помогнете!
Днеска ми монтираха врати и уж всичко беше тип-топ, обаче СЛЕД като си тръгнаха майсторите се оказа, че цветовете се различават. Признавам, че би трябвало при монтажа да вдигна джангър и да се разправям, ама на... Не погледнах и това е. Както се казва- "Очи гледали, очи плакали" :) А и от фирмата свалиха перваза на една от старите врати, за да били "улучили" цвета и аз по принцип им имах пълна вяра. Предния път бяха много коректни. Сега обаче стана издънка. На фирмата се обаждахме се да се разправяме, утре пак, ама.... А и вратите хич не са от евтините #-o
Та, на въпроса: 2-те (по-старите врати- от същата фирма поставени преди около или малко повече от 3 години) леко червенеят, новите 2 са по-кафяви. Предполагам че, няма да им се изразвни цвета в скоро време, още повече че нито една не е изложена на пряка слънчева светлина...
Има ли начин (който да не е свързан със вдигането на много прахоляк ) при който да им изравня цвета? В смисъл да си изберем цвят и да ги боядисаме/лакираме в него?
Гледам има цветни лакове на една фирма (да не споменавам, да не правя реклама) Дали ще стане да сваля само гланца отгоре и да лакирам с новия лак? Или може и без да се сваля? Или ще трябва да се сваля до дърво всичко? Това е не само по-прашния ( следователно, къде-къде по-нежелан) вариант, ами и ме притеснява дали няма да се загубят шарките... В описанието на лака на сайта на фирмата, никъде не се споменава вариант за промяна на цвета...
Или може би с някакъв лазурен лак да го мина (след махане на старото лаково покритие) и отгове да го запечатам с безцветен лак?
Благодаря предварително.

Намерих приблизителните цветове на вратите. Новите 2 са като почти номер 1, старите 2- потчи като номер 2:
Изображение
По принцип са разположение през една. Светла, тъмна, светла,тъмна... Няма някакво ярко изразено петно, ама...
sreky - специалист
Колега от светъл към по тъмен цвят по лесно се постига,може и с 1 ръка байц да минеш,но от по тъмен да стане по светъл трябва да изшкуриш до фурнира да падне тъмния байц,после грунд шкурене- байц и лак за запечатване,да не говорим че самия фурнир може да е с по различен нюанс,абе филм си е
dslpowr - специалист
Ясно, че няма как да се осветли. Е. има де :) ,ама пък е трудно. И наистина в крайна сметка да прецакам фладера (поправете ме ако греша с термина) Ако взема да потъмня и 4-те врати, дали ще се получи еднакъв цвят? Верно, че е малко хвърляне на боб ама.... Мога да снимам вратите отблизо и да прикача снимки, ако може изобщо да се "гадае" по снимки за евентуалния резултат
Та, след разговор със шефа на фирмата, се оказа следното: Лака бил Sikens. Цвета не го приготвяли във фирмата. Т.е.: перваза който свалиха за мостра на цвета го носили в някакъв магазин, там го били сканирали със компютър и компютъра определял цвета на лака. Твърди, че като се мине 2-3 месеца или малко повече, цветовете щяли да се изравнят. Лошото е, че нямам спомени как изглеждаха старите врати преди 5-6 години (ако не и малко повече) Иначе изглежда боядисано по един и същи начин. По някаква причина (човека върди, че това е нарочно) изпъкналата част на шарката е потъмняла, вдлъбнатата (която не е чак толкова много вдлъбната) е по-светла. На старите врати е почти по същия начин. Само дето "светлото" не се различава чак толкова от тъмното.

Проверих за представител на Сикенс за България, има 2 фирми, ама и 2-те внасят авто бои на сикенс... Дали някой от вас не знае нещо повече (на ЛС в случай че е забранено, за да не правим излишна реклама) за представителство на Сикенс за лакове и бои за дърво.
sreky - специалист
Сикенс са много добра марка лакове,вратите ще потъмнеят с времето,за да изсветлеят трябва да са изложени на директна слънчева светлина.Естественият фурнир особенно ако е с по едра жилка дава разлика в наслагването на лака и изглежда на светли и тъмни петна.Боядисването на естесвени матеряли си е изкуство и иска опитен бояджия,виждал съм авто бояджия да се дъни яко при боядисване на врати.Зависи и колко ръце лак се пръска.При мен проблема с боядисването на 2 допълнителни врати се получи ,че след боядисването 1 муха веднага се лепна ,беше лятото и остави петно,наложи се още 1 ръка боядисване и вратите станаха по тъмни от другите,ама им свикнах и сега дори не забелязвам
Здравейте, имам следния проблем с мебели от МДФ. Всичко е байцвано и лакирано с едни и същи материали в последоватеност, без прекъсване. Детайлите станаха с абсолютно различен цвят. Едни червенеят, други са много тъмно кяфяви. Цвета изобщо не стана желания, а е много по-тъмен. Всичко е взето само от един магазин. Има ли спрей или нещо с което мога да сменя цвета. Вече всичко е монтирано, но това изобщо не е желания и избран цвят. Благодаря ви! :o :o
stridata - специалист
Ти си си ги правил и нямаш никакъв опит? Защо като си видял не се спрая? Доста интересна ситуация!?
Сега или боя или сваляш до долу и наново, като не те съветвам да го правиш ти или тоя дето ти го е правил! То ако можеше всеки да мааа с пистолета или баданарката. То бива Направи Си Сам, ама това е като да си приготвиш антибиотик в домашни условия.

Тема "Смяна на цвета на врати от МДФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: