• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за дърводелството
cvetankirilov - специалист
Браво браво :partyman: . как захващаш шкурката и какъв номер е тя
mavryt4o - майстор
cvetankirilov написа:
Браво браво :partyman: . как захващаш шкурката и какъв номер е тя
по една видия в двата края от тези с широките глави моята шкурка тя даже не ми стигна аз сложих 80 ама бива като само за опит
wanderer - специалист
EDI, като шлайфаш не ти ли подскача точно където е заклинена шкурката в ролката?
EDI - майстор
Отнaчaло, кaто не можех дa нaместя добре шкуркaтa, чукaше леко, но после хвaнaх чaлъмa и сегa нямa проблем.Трябвa дa е изпънaтa идеaлно, a и зaоблих двaтa ръбa дa не сa остри.
bagera1 - специалист
ето го и моят дисков шлайф, ползвах полирмашина 600- 2600 оборота
стар плот за полиране, на който махнах гъбата и завинтих мдф
пробвах го без шкурка и няма биене, ще видя какви шкурки има в магазина и ще намаля диаметъра до нужният размер
следващият мисля да е като на еди с бормашината- моята е същата :-D

Изображение

Изображение
mavryt4o - майстор
Мисля че няма да намаляш диска листовете шурка са с широчина 230 а и твоя диск е толкова до колкото знам :?
Намерих си задвижващ вал от щраихмус мисля да го сложа след вала стационарно без някакви пружини на 2 мм под нивото на вала той е с някакъв назъбен каучук мисля че ще поддаде малко ,мисля да го въртя с манивела ръчно вкарвам материала под вала и като стигне до втория да захапе си го издърпвам с ръчно вартене, имам как да взема движение от оста на мотора но няма как да намаля толкова оборотите.И още нещо вала ми се върти в посоката в която се развърта дисковия шлайф има ли опасност от саморазвиване?

Прикачен файл

04022015985.jpg
griffin - майстор
Шкурката не могат ли да се залепи от обикновени листове с хелметекс?
ZEDYCUS - майстор
mavryt4o
И още нещо вала ми се върти в посоката в която се развърта дисковия шлайф има ли опасност от саморазвиване?
Сложи някоя контра, да се подсигуриш, че ти е голям диаметъра.
griffin
Шкурката не могат ли да се залепи от обикновени листове с хелметекс?
Грифин не е ли по лесно с двойно лепещо тиксо, хелметекса не се ли чисти трудно след време. :? Не съм пробвал, аз я карам с велкро дискове фи 180мм
griffin - майстор
Ами с двойнозалепващо не знам моя шлайф е с готови, но го нагрявам с пистолета за да я сваля, предполагам и хелметекса ще се размекне с нагряване :-) може да се пробва.
mavryt4o - майстор
има един мотор от външно тяло на климатик с дълга ос и резба нещо подобно http://www.climamarket.bg/%D0%BC%D0%BE% ... 21cke.html екста ще стане за шлаифче нахлузваш един цилиндър разпробит в средата и си готов но ме притесняват скромните му 50 вата
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Самоделни шлайфове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: