• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
griffin написа:
=D> дай да го скиваме в действие с едно клипче.
айде щом е за форума https://www.youtube.com/watch?v=-Z5_pzh ... e=youtu.be
griffin - майстор
Добре изглежда :) изглежда че работи без вибрации, на какви обороти е вала?
Внимавай за пръстите, че аз на един лентов шлайф преди 6-7 години такава яка рана си направих че цял месец не можеше да зарасне :).
Иначе наистина ще трябва прахосъбиране че като гледам какво става направо приказка :).
mavryt4o - майстор
[skype][/skype]
griffin написа:
Добре изглежда :) изглежда че работи без вибрации, на какви обороти е вала?
Внимавай за пръстите, че аз на един лентов шлайф преди 6-7 години такава яка рана си направих че цял месец не можеше да зарасне :).
Иначе наистина ще трябва прахосъбиране че като гледам какво става направо приказка :).
1500 иначе да с това чудо няма начин без аспирация
big_death - специалист
Браво колега ! Няма да е лошо сега вече да помислиш и за някакво подаване което да е на нивото на шкурката , и една фуния отгоре и от долу на дисковия :partyman: и си готов !
mavryt4o - майстор
Остана ми място само за гриндер .Като цяло направата не мисля че ще е проблем но имам две неизвестни.Колко м/с трябва да е скороста на шкурката и някой знае ли тихниката за лепене бях чел че си има начин за препокриване.
gandonov - специалист
Правилото е: Шкурката не трябва да загрява!
Заглаждаш 1-2 детайла и проверяваш дали шкурката се е затоплила. Ако е загряла, значи трябва да намалиш оборотите. По-ниската скорост е за предпочитане.
Някъде четох, че 250 RPM (оборота в минута) е добра скорост.

А относно лепенето: Обикновено шкурката се фиксира в началото и в края. И не се припокрива. По-добре да има 1mm разстояние между навивките, отколкото да се застъпват с 1mm.
Изображение
mavryt4o - майстор
Това скалъпих обтягането мисля да го преработя да не е от мотора а да сложа отзат в средата трета ролка с пружинен механизъм. От пловдив къде да купя платнена шкурка само на хартиена попадам.Ако всичко движи добре е сложо опората в средата и плотове на панти.

Прикачен файл

2016-03-01 08.37.36.jpg
cekop - специалист
Предполагам знаеш че едната ролка трябва да е с форма на буре и да се регулира наклона и за да може да се центрова лентата.
mavryt4o - майстор
Има логика сходно с устрайството на банцига но бъчвообразната форма не ме кефи.Ще я престъгжа в средата да останат ограничаващи бордове дано се получи нещо все ще съм доволен къде са 2400 за фабрична къде са 5лева до сега разходите ми.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Самоделни шлайфове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: