• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Откривам темата за самоделните шлайфове. :partyman: Ето го моя барабанен шлайф.Възможно най-опростения и най-малкия, поради липса на каквото и да било място в рботилницата.Спрях се на схема с дрелка.Използвах РАЙДЪР 1000 вата с регулируеми обороти от 0 до 3000.Понеже идеята е да се използва и за барабанен и за лентов шлайф, направих дървената конструкция малко по-дълга.Закрепих дрелката върху ветрикалната стена в две точки - в една дървена скоба под патронника и отдолу с дървена планка.Направих си няколко дървени барабана, вижда се на снимката начина на закрепване върху оста.Направих си и един барабан от предна ролка за лентов шлайф.Ролката има две гривни - вътрешна и външна Ф36 е външния.Във вътрешния точно влиза лагер за право нахлузване на оста.В едната от стеничките прорязах отвор за шкурката, която след като се вкара вътре и се огъне, се залоства с една бамбукова пръчица Ф5.Стяга се върху оста с две шайби и гайки.Има и аспирация от парче шише от айрян.В дървено парче има отвор, в който се вкарва шишето, а от другата страна се вкарва маркуча на прахосмукачката.Аспирацията е подвижна и се хваща за плота със стяга, на място по желание.Има още за доизкусуряване, ама и така върши идеална работа.Лентовата част за сега е само в проект.

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (113.66 KиБ) Видяна 7183 пъти
Последна промяна от EDI на нед яну 11, 2015 10:20 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Още две снимки.

Прикачен файл

6.jpg

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (100.44 KиБ) Видяна 7182 пъти
griffin - майстор
Предвидена ли е осцилация?
Иначе добре е станало само дето затваряш цяла дрелка там :-D
velsi - Почетен майстор
Цяла, колко да е цяла... Тоя умрелия Райдер за какво друго да го ползва...? :?
Аз друго се чудя: като правите тази машина зашо не я направите както е оригинала - с линейно движение нагоре-надолу? Не мисля, че е толкова трудно да се направи.
ZEDYCUS - майстор
=D> Браво Еди. Най накрая се накани и го направи.
:partyman:
EDI - майстор
Наканих се, като ми дотрябва :lol: Иначе няма осцилация.Не е трудно да се направи, но трябва още един мотор с редуктор, от там отделен двигател и системата от две оси за движение и обема щеше да се вдигне, пък на мен ми е кът мястото.Търсех и възможно най-простото решение.Освен това идеята е да е комбинирана машина - да приспособя и лентов шлайф в същата конфигурация за ленти 700-900 мм дължина - скоро и това ще се оформи.В дясната секция ще имам място и за консумативи :-D .Пък и използвах налични ресурси - дрелката и остатъци от дъски.При мен машината няма да има големи натоварвания, та мога да мина и без осцилация.Пък и дрелката се сваля и може да се ползва за други неща :-D - сега съм намислил с нея да направя дребно стругче за дърво, че чат пат се налага да се направи нещо с цилиндрична форма.Давайте и вие вашите машини, да се оформи обща темичка :partyman: .
kendal - специалист
http://www.youtube.com/watch?v=xbJymL1AEE4 Edi ако не си го гледал виж как го е направил човека,на мен ми допада идеята.
cvetomir_77 - специалист
kendal написа:
http://www.youtube.com/watch?v=xbJymL1AEE4 Edi ако не си го гледал виж как го е направил човека,на мен ми допада идеята.
Това без грес или друг смазочен материал - "пиши го бегало", само след шлайф на не-повече от 10 детайла!!!
big_death - специалист
Напротив- точно без смазка в редуктора работи тва нещо !
cvetomir_77 - специалист
big_death написа:
Напротив- точно без смазка в редуктора работи тва нещо !
При работа с дърводелски машини по правило е така, но точно при този модел редуктора трябва да бъде херметично затворен и със смазка. В противен случай ще трябва да имате прилично количество резервни червячни комплекти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Самоделни шлайфове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: