• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всичко за дърводелството
gandonov - специалист
Правилото е: Шкурката не трябва да загрява!
Заглаждаш 1-2 детайла и проверяваш дали шкурката се е затоплила. Ако е загряла, значи трябва да намалиш оборотите. По-ниската скорост е за предпочитане.
Някъде четох, че 250 RPM (оборота в минута) е добра скорост.

А относно лепенето: Обикновено шкурката се фиксира в началото и в края. И не се припокрива. По-добре да има 1mm разстояние между навивките, отколкото да се застъпват с 1mm.
Изображение
mavryt4o - майстор
Това скалъпих обтягането мисля да го преработя да не е от мотора а да сложа отзат в средата трета ролка с пружинен механизъм. От пловдив къде да купя платнена шкурка само на хартиена попадам.Ако всичко движи добре е сложо опората в средата и плотове на панти.

Прикачен файл

2016-03-01 08.37.36.jpg
cekop - специалист
Предполагам знаеш че едната ролка трябва да е с форма на буре и да се регулира наклона и за да може да се центрова лентата.
mavryt4o - майстор
Има логика сходно с устрайството на банцига но бъчвообразната форма не ме кефи.Ще я престъгжа в средата да останат ограничаващи бордове дано се получи нещо все ще съм доволен къде са 2400 за фабрична къде са 5лева до сега разходите ми.
cekop - специалист
Мисля че няма да стане така. Аз си правих гриндер и принципа е същия бъчвообразната ми ролка е точно от дърводелски шлаиф.
ZEDYCUS - майстор
Шкурка в Маркита - http://markita.net/search?keys=%D1%88%D ... _price_to=
Или магазин Вяра на старото Карловско, до магазина на Райдър.
wanderer - специалист
от чисто любопитство ходих да меря бъчвообразността на ролките на моя proma. направо е символична - 0.5 мм. при дължина на ролката 103 мм. и диаметър 60 мм. спомням си че преди години правих едни ролки с борд за приятел. там обаче двигателя висеше в страни от масата и служеше като обтегач. шкуреха се изключително тръби, и целта беше шкурката да описва малко радиално тръбата. ако не е изцентрена в някаква прилична степен лентата постоянно бяга към бордовете и си амортизира ръбовете бързо. в този случай няма да можеш да работиш пълноценно и на барабаните. за мен поне това е важно, сега кат се замисля 99% работя на обтягащия барабан.
mavryt4o - майстор
Убеди ме ще пристържа малко ролката и ще измисля накланяне .
mavryt4o - майстор
Стана работата https://youtu.be/nnCbT04zJOE права ролка без наклони без обтягане баси кефа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Самоделни шлайфове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: