• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Еми заваряваш с каквото имаш. :-D Аз с това разполагам, мога на работа и с Цо, но не ми хваща вяра заварката. Грубо или фино, важното е да е здраво. :lol:
Качвам файловете, по които съм правил модела, ако иска някой да копира.
http://dox.bg/files/dw?a=799488331d
Ако се чуди някой какво съм търкал- номера на телефона. :cool:
Фитилчо - майстор
Май е време да се почва тезгях :lol:
Ама като не зная разположението, май засега ще си остана само с ментгемето :-D Май ще си направя тезгях после около циркуляра и фрезата - ще ползвам една маса, като Грифин
ZEDYCUS - майстор
Време е и аз да почна тезгяха. :)
В петък сутринта заварих менгеметата. Днес изшлайфах заварките и ги боядисах. Чакам да изсъхне боята, а и да ми пратят малко латун и да ги сглобя. Латуна е за челото на винта, че дере по плочата, като го гресирам ще се кротне. Сглобката стана без никакъв луфт. :supz:
Ето две снимки от заваряването, пробвах първо с базичен електрод Норд, но не съм свикнал с такива и минах на рутилов. С базичния заварих само водещите пръти за плочата. Колкото и малък шев да правя , ламарината леко се криви, но му намерих цаката с 4 стеги. Получи се само около 1мм фуга в горния край на челюстите, която ще я отиграя с дървените чела. :partyman:

Прикачен файл

20022015698.JPG

Прикачен файл

20022015701.JPG
profesionalist_wood - майстор
Трябваше да минеш с ВИГ заваряване,поне са красиви заварките. Аз щях да ти направя ако имаше апарат
ZEDYCUS - майстор
Така или иначе, реших да ги шлайфам и няма смисъл от чак толкова красота, реално се виждат само тези над въртока, всичко друго е под тезгяха. А след боята станаха екстра. :cool:
Апарат виг ще ми дойде в множко, не ми стигат другите техники. :lol:
profesionalist_wood - майстор
Ееее ти пък като руснаците :lol: чат-пат
griffin - майстор
=D> чакаме да видем готовото менгеме :-D
kendal - специалист
Колега ZEDYCUS не ти ли е жал за стегите как си ги опушил само,като си спомня с какво желание и мерак ги реставрира :-D ,а за менгемето думи нямам не мога да откъсна поглед ,по-добро е от на западняците,трябва да ги поканиш да се учат :) .
ZEDYCUS - майстор
Реставрирал съм ги един път, значи мога пак. Оправил съм ги да работя с тях не да ми седят за украса. :razz: След един парцал не може да се разбере, че съм заварявал с тях. Особено на Бесито, след като я изчистих от ръждата взех, че я боядисах с полиуретановия лак за паркет, не се бели или цепи на желязото. :lol:
ZEDYCUS - майстор
Малко много снимки от днес, ще ги кача в три поста. Сглобих вчера менгеметата след боята(Протекта маслено зелена и сива за въртоците) , смазах ги с грес. С латуна се получиха нещата и не стържат винтовете, след време ще иска пак смазване при използване.

Прикачен файл

26022015723.JPG

Прикачен файл

26022015724.JPG

Прикачен файл

26022015725.JPG

Прикачен файл

26022015726.JPG

Прикачен файл

26022015727.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Дърводелско менгеме за тезгях ( копие)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: