Всичко за дърводелството
nikel - специалист
Още придобивки.

Прикачен файл

20180514_072008.jpg
20180514_072008.jpg (106.43 KиБ) Видяна 1599 пъти
m_markovski - специалист
nikel написа:
Още придобивки.
Браво! Като в аптека е!
Сподели, моля те, малко инфо за компресорчето. Преди години си взех 24 литров, 10 бара безмаслен, но не го ползвам много, понеже е доста шумен - като се включва не мога да стоя до него от пуфтене и тенекиено дрънчене.

Ето и последното ми творение от преди месец - шкафче с чекмеджета за бормашината, за която се похвалих през януари. Доволен съм от машината, няма биене и вибрации, но очаквах повече от мотора. Пробивах орехова дъска с 45мм боркорона, която затегна и машината взе, че спря. Нищо фатално, но не го очаквах...

Прикачен файл

222.jpg Чекмеджетата са с пълно отваряне, но няма опасност шкафът да се катурне.

Прикачен файл

111.jpg
nikel - специалист
Компресора е 8 бара,93 децибела.Ползвал съм го само навън и не е много шумен - трае се.Като го ползвам вътре ще пиша.
Chefo77 - майстор
Хайде да си вдигне ръката този, който има таквозе животно :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=frHeL77Qm7k

:razz: :razz: :razz:
EDI - майстор
Нямам.Мислех да имам, ама тогава, преди години, цените бяха много яки и идеята отпадна.Сега не съм следил как идват като пари.За теб ще ти иде таман, няма да разтягаш жици.
Chefo77 - майстор
За малък метраж первази от МДФ и дърво е. За такива цели няма смисъл да разнасям компресора. Адски мощно. И нищо общо с електрическите и акумулаторни такери - нула откат, нула щети по первазите. Цена не коментирам :) :)
Virtex - майстор
Е те пак са акумулаторни :-D

Не беше ли фен на друга марка или това няма значение :)
Chefo77 - майстор
Акумулаторни, но нямат нищо общо като начин на действие и резултат върху перваза. :wink:
Какво имаш предвид под "фен на друга марка"?
Virtex - майстор
"фен" на Festool, Bosch ?

Като цяло различни уреди, особено на батерия обуславят инвестирането на доста средства, докато 'една платформа' може да се окаже по-подходяща. Това е на теория, на практика може да е различно :)

Иначе ще ми е интересно да видя този 18GA "air" nailer спрямо друг, макар и 16GA "нормален на батерия" уред. Но кога и дали ще стане заради разстоянието - не се знае :)
Chefo77 - майстор
Сравнение с какъвто и да е друг тип акумулаторен такер е неуместно поради начина на работа. Пробвал съм и Парксайд, и Новус (макар Новуса да беше с малки пирони, плюс за него) - и двата оставяха следи по перваза и имаха недостатъчна мощност. Всъщност, и електрическите са така - следи и ниска мощност.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: