Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
вт окт 09, 2018 11:03 pmmavryt4o написа:
https://www.ebay.co.uk/itm/Makita-DLX21 ... %7Ciid%3A1 Харесал съм си този комплект.Мисля че ще върши работа какво ще кажете убягва ли ми нещо?
Взимай го.
Дали има по-хубаво? Всеки ще ти изтъкне много неща, само ще ти бръмне главата. Иван го е казал, части, сервиз, консумативи-евтини и във много сервизи. Достатъчно надеждни, ще го хвърлиш като ти омръзне, не защото ще го счупиш. Батерия 3 Ач е 100 лева, навън още по-евтина.
ZEDYCUS - майстор
Ще дам един пример- намерете части за Хилти в свободна продажба(няма-има само в офиц. сервиз), направете проучване и за бош, макита, девалт, милуоки, метабо и вижте кои марки имат повече части на свободна продажба и наличности.
Имам наблюдение, но ще го запазя за себе си, всеки може да се ориентира сам. :wink:
PIP - майстор
Трябва да се сравняват импакти в един и същ ценови диапазон, а не топ модел на една марка с бюджетен на друга. Ако ще го ползваш основно в работилницата всеки става.
Chefo77 - майстор
ср окт 17, 2018 4:12 pmmavryt4o написа:
ср окт 17, 2018 10:52 amEDI написа:
А, не е така.Нямам Милуоки, работя с ДЕВАЛТ, СПАРКИ, БОШ, от трите имам в къщи, но съм ползвал винтоверт и импакт МИЛУОКИ, както и доста други марки, та затова казвам, че е най-доброто в сравнение с другите.Естествено, става дума за моделите, които съм ползвал.Примерно в момента СПАРКИ нямат равни в класа 10,8/12 волта с новата серия при винтовертите, ударните винтоверти и импакта, ама нали е СПАРКИ, никой не ги ползва, а слагат в джоба си и ДЕВАЛТ и МАКИТА и БОШ.Та така.
Приятел преди 4-5 години си купи винтоверт на спарки.Нищо хубаво не мога да споделя .Неудобен,тежък и батериите се скапаха на втората година.Нормално както казваш никой да не ги ползва.Имам ръчен циркуляр тк70 същата работа .Може да са си подобрили работата но вече не бих експериментирал с тях .
Говориш така, защото не знаеш какви говна са зегетата им :wink: Аз не съм експериментирал, колега реши да предпочете тяхно пред Макита :lol: :lol: :lol:
cvetomir_77 - специалист
пон окт 15, 2018 10:50 ampgplamen написа:
чет окт 11, 2018 10:34 pmcvetomir_77 написа:
ср окт 10, 2018 8:09 pmwanderer написа:
за кои точно милуокита става въпрос? към mavryt4o: няма как да коментирам конкретните модели, защото моите са други, но си помисли дали в бъдеще няма да залитнеш и към други акумулаторни машини. така, че е добре да решиш за коя марка ще се абонираш за да можеш да ползваш общо зарядно и батерии. аз минах за малко през де валт, и сега съм с комбо на макита, взех си фенер, съвсем скоро ще поръчам и ръчнен циркуляр. така че.... апетита идва с яденето. :)

БАТЕРИИТЕ И ЗАРЯДНИТЕ НА "де валт" НЕ СА ЕДНАКВИ


На работа ползвам винтоверт и ръчен циркуляр. Батериите са с различен ампераж и размери и не стават от едната машина за другата!
Батериите са еднакви и стават от една машина на друга. Вече зависи дали са от новите или старите модели. Аз съм за Dewalt.
Ако искаш мога и клип да ти направя КАК НЕ СТАВАТ! Разликата в датите на закупуването е няколко месеца. Друг е въпроса, че може би трябва да се съобразява серията от която са и шефа вероятно не е съобразил това!
Последна промяна от cvetomir_77 на чет окт 18, 2018 8:40 pm, променено общо 1 път.
wanderer - специалист
няма да се повтарям, защото ще оспамя излишно темата. аз правя следното: като си харесам следващия безжичен инструмент преглеждам спецификацията която е посочена за него, конкретно в случая какви батерии изисква, и ако са съвместими (от една серия) останалите които имам вече го купувам. несериозно е всички батерии да са съвместими със всички инструменти от една марка. ако си го разбрал по този начин съжалявам.
nikolson - майстор
Да внеса малко яснота с нещо, което знам. Моделите на Макита ВНР могат да работят с батерии до 3 Ач. Тези с (D)hp работят с всичките им батерии. Моделите на вид са еднакви, обозначенията след тези буквички са същите, но нещата са така. Когато излязоха първите им батерии на 4 Ач си го пишеше.
ZEDYCUS - майстор
Не е точно така, защото имам стари модели с B и работят с 4 ач. Навремето Николай ми го беше казал и ходих в магазина с торба :-D винтоверти и гайковерти да пробваме 4ач батерии . BHP се води винтоверт с удър. Това с буквите започващи с D се отнася за всички видове машини на Макита на 18 волта които са с BL18 батерии. Затова по горе писах, че е относително за съвместимост та.
Chefo77 - майстор
Подранил подарък за рождения ден :)

Ай да ми е честит новия Bosch GKS 55+ GCE L-Boxx + FSN 1600. Бях се засилил към Festool TS55 REBQ, но колегата ме разубеди че няма да мога да го избия и ... май съм съгласен с него. Пък и цената е х2 и нещо...
colyo - специалист
пет окт 19, 2018 9:33 pmChefo77 написа:
Подранил подарък за рождения ден :)

Ай да ми е честит новия. Бях се засилил към Festool TS55 REBQ, но колегата ме разубеди че няма да мога да го избия и ... май съм съгласен с него. Пък и цената е х2 и нещо...
Честито, Чефо. Със здраве да си го ползваш, много хубава работа да ти върши и да не те изоставя преди ти да си решил да го изоставиш :partyman:

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: