Всичко за дърводелството
Buliviv - специалист
Мой приятел е решил да подарява челна фреза за рождения ден на баща си и ме помоли за съвет. Аз нямам такава фреза, не съм ползвал и съответно не мога да дам мнение. Спрял се е на това
https://dikarconsult.com/%D1%87%D0%B5%D ... -3709.html
или
това https://www.bosch-professional.com/bg/b ... 06016A0020
В магазина са му предложили като вариант и това https://www.onlinemashini.bg/4elna-frez ... -6-mm-/781, но аз не мога да му кажа нищо относно функциолността на последната и с какво превъзхожда предните две.
Ще се радвам, ако някой сподели мнение или впечатление и помогне .
П.П.: Баща му е възрастен дърводелец и предимно работи с масив. Виждал съм го да работи и със шперплат, ПДЧ но е относително рядко.
Kumay - майстор
нед яну 27, 2019 11:40 amBuliviv написа:
... но аз не мога да му кажа нищо относно функционалността на последната и с какво превъзхожда предните две.
Ще се радвам, ако някой сподели мнение или впечатление и помогне...
3710 на Макита е всъщност 3709, но с възможност за фрезоване под ъгъл.
Всички посочени машини са с цанга 6 мм, което донякъде намалява избора на фрезери. 8 милиметровите са по масови.
Chefo77 - майстор
Аз съм твърдо ЗА Makita RT0700C. Същата визия като 3709, но работи с 8 мм фрезери. А те, вярвай ми, са в мнооого по-голямо разнообразие и мнооого по-ниски цени.
А и колегата над мен може да предложи много конкурентна цена :wink:
Buliviv - специалист
нед яну 27, 2019 4:58 pmChefo77 написа:
Аз съм твърдо ЗА Makita RT0700C. Същата визия като 3709, но работи с 8 мм фрезери. А те, вярвай ми, са в мнооого по-голямо разнообразие и мнооого по-ниски цени.
А и колегата над мен може да предложи много конкурентна цена :wink:
Аз ползвам само 8 мм на Pof 1400 / взета по твой съвет/ и не ми се е налагало да търся 6 мм.
Ще предам информацията , а решението си е негово. Все пак е въпрос и на бюджет.
Каза ми, че в момента му предлагали 3709 за 160 лв. или нещо от сорта.
Chefo77 - майстор
Да, категорично 3709 е по-изгодна. Трудното идва после, когато осъзнаеш че с първите два фрезера, които искаш да поръчаш, разликата е нулирана. Аз имах 3709, продадох я преди да я ползвам - точно защото се изплаших от цените :)
cvetomir_77 - специалист
От мен също един глас за Makita RT0700C. Вярно по-скъпа е, но мисля, че Kumay ще ти измисли нещо!
nautilus33 - майстор
Здравейте,
намислил съм да си взема ръчно ренде, но тъй като до сега съм работил само с електрическо, искам да попитам има ли някакъв по-специален начин при работата с ръчно ренде. И наи-вече с т.нар. комбинирано ренде(поне на английски така ги водят combination plane). Попадам само на Стенли и рекорд No. 50. Но все още търся такова на добра цена. Трудно ли се работи с такова ренде, както и могат ли да се заточват ножовете с помощта на шкурки, тъй като камъните за облите и вслъбнатите ножове са доста скъпи.
nikel - специалист
По съвет от по горен пост си взех това.

Прикачен файл

20190206_210616.jpg
ZEDYCUS - майстор
Ми "ко" да кажем освен "чиститу"и безаварийна работа!
EDI - майстор
Добър избор.Дълго да ти служи. :partyman:

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: