Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Едно дискче за герунга.
Прикачен файл:
IMG_4818.jpg
Прикачен файл:
IMG_4819.jpg
пишман_майстор - майстор
Екстра е ! Чудесен избор!
И стегите са един път! А само Беси ли предлага от този тип, долната пета да не е от отделен елемент, а извит от самото стебло?
Фитилчо - майстор
Горе долу, май само те!
Като цяло, този тип са доста скъпи стяги, не зная защо....май се водят заваръчни!
nikolson - майстор
За кованите стяги ли си хортувате?
Делян - специалист
Еха, цял кашон стяги Bessey... :shock: откъде се вреди?!

Аз мога да се пофаля само с една
Прикачен файл:
16-sglobka.jpg

До месец-два, година-две :-D още една...
Конкретни вчепетления след година-две, като понатрупат стаж. Защото топмастера за това време започнаха да изтърват. Пък ръчните топекс.... пълна трагедия, като нови изпускат от вибрациите.

А иначе, ръчните стягат по-здраво, но пък често ми се налага да работя с една ръка, и затова избрах дуоклампа.
пишман_майстор - майстор
ср фев 19, 2020 12:14 pmФитилчо написа:
Горе долу, май само те!
...
Здрави са да. Имам 7 такива, от този тип, 3 големи и 4 малки , но самите челюсти/пети с по-голямо отстояние. Малките ги ползвам брутално , не са мръднали за толкоз години . Захвърлени в един сандък с десетина клещи чираци . Стана ми малко смешно като каза заваръчни, щото наистина там ги ползвам основно , без да знам разбира се, че са такива.
Рових да видя дали и други предлагат нещо такова . Не успях да намеря, но не изключвам вариант и на други фирми да има.
Фитилчо - майстор
Има на много фирми. Напиши в Гугъл

Steel Throat Welding F Clamp
пишман_майстор - майстор
Благодаря , видях ги , замая ми се главата :)
Влязох за малко в гаража , исках да видя дали тия дето ги ползвам за "заваръчни" са на Беси, снимах също и по-големите , те са 100% такива
Прикачен файл:
Без име 1.jpg
Без име 1.jpg (99.86 KиБ) Видяна 1637 пъти
Прикачен файл:
Без име 2.jpg
Без име 2.jpg (101.31 KиБ) Видяна 1637 пъти
И тука една , която ще режа долната пета и приспособявам на циркуляра си за бърза стяга
Прикачен файл:
Без име 3.jpg
Без име 3.jpg (77.66 KиБ) Видяна 1637 пъти
Прикачен файл:
Без име 4.jpg
Без име 4.jpg (107.89 KиБ) Видяна 1637 пъти
mavryt4o - майстор
чет фев 20, 2020 12:21 pmпишман_майстор написа:
Благодаря , видях ги , замая ми се главата :)
Влязох за малко в гаража , исках да видя дали тия дето ги ползвам за "заваръчни" са на Беси, снимах също и по-големите , те са 100% такива
Без име 1.jpg
Без име 2.jpg
И тука една , която ще режа долната пета и приспособявам на циркуляра си за бърза стяга
Без име 3.jpg
Без име 4.jpg
Някой знае ли къде мога да намеря подробен чертеж на механизма за въпросните бързи стяги.
пишман_майстор - майстор
Гледах да видя нещо скица.Не намерих, но принципа е прост като г.з . С изместен център е ръкохватката отдолу , избутва се оста с петата. За да не изпада оста , има периферия от вътрешната част ( остава скрита , не се вижда отвън ) .
Може преспокойно да се изработят на струг повечето детайли, да се направи и с цилиндрична колонка , което дори е по-добре, така ще може да се завърта и намества според детайла.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: