Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Правилно си се ориентирал към Макитите, евтина подръжка и части бол. Те също на 18 волта имат още един модел, който се води любителски батериите им завършват на G(BL1813G), не са съвместими с BL1815,30,40,50 и зарядното им е различно. На моделите които започват с буква D може да се слагат всички амперажи батерии, на по старите модели може и да не може над 3Ач. От доста години работя с Макита винтоверти, гайковерти и съм доволен.
mavryt4o - майстор
пет окт 12, 2018 8:08 amZEDYCUS написа:
Правилно си се ориентирал към Макитите, евтина подръжка и части бол. Те също на 18 волта имат още един модел, който се води любителски батериите им завършват на G(BL1813G), не са съвместими с BL1815,30,40,50 и зарядното им е различно. На моделите които започват с буква D може да се слагат всички амперажи батерии, на по старите модели може и да не може над 3Ач. От доста години работя с Макита винтоверти, гайковерти и съм доволен.
Полезна информация както винаги за което благодаря.
pgplamen - специалист
чет окт 11, 2018 10:34 pmcvetomir_77 написа:
ср окт 10, 2018 8:09 pmwanderer написа:
за кои точно милуокита става въпрос? към mavryt4o: няма как да коментирам конкретните модели, защото моите са други, но си помисли дали в бъдеще няма да залитнеш и към други акумулаторни машини. така, че е добре да решиш за коя марка ще се абонираш за да можеш да ползваш общо зарядно и батерии. аз минах за малко през де валт, и сега съм с комбо на макита, взех си фенер, съвсем скоро ще поръчам и ръчнен циркуляр. така че.... апетита идва с яденето. :)

БАТЕРИИТЕ И ЗАРЯДНИТЕ НА "де валт" НЕ СА ЕДНАКВИ


На работа ползвам винтоверт и ръчен циркуляр. Батериите са с различен ампераж и размери и не стават от едната машина за другата!
Батериите са еднакви и стават от една машина на друга. Вече зависи дали са от новите или старите модели. Аз съм за Dewalt.
pgplamen - специалист
пон окт 15, 2018 4:46 pmmavryt4o написа:
https://www.olx.bg/ad/nov-komplekt-dewa ... 7Aecv.html тук има оферта за девалт с 2А батерии
Ако имаш възможност скочи на 795 или на 796. Те са със метални глави тези са със пластмаса. Може и на Л.С.
Virtex - майстор
Или DCD791,макар че тя май няма удар.

Ако искаш оттук ще дойде малко по-скъпо :)
Kumay - майстор
вт окт 16, 2018 8:08 amVirtex написа:
Или DCD791,макар че тя май няма удар...
Да, DCD791P2 няма удар. Не, че удара на DCD796 върши някаква работа... :-D
pgplamen - специалист
вт окт 16, 2018 10:49 amKumay написа:
вт окт 16, 2018 8:08 amVirtex написа:
Или DCD791,макар че тя май няма удар...
Да, DCD791P2 няма удар. Не, че удара на DCD796 върши някаква работа... :-D
Върши си работа удара. За някоя друга дупка си става. Все пак това е винтоверт.
wanderer - специалист
796 го имах за малко и го разкарах. не можах да се примиря с мяткащия патронник, и рязко спиращата спирачка, при което на всеки 4-5 спирания патронника се саморазвива и изпуща там квото държи. за хлопащите батерии и накриво залепените надписи няма да говорим.
mavryt4o - майстор
Сега работя с стари модели макита, син бош и хилти вършат си възложената работа.Определено хилти работи по друг начин.Някак си при завиване повечето усилие поема машината и не се напряга и изморява ръката.Както и да е само да има превод и ще се гмурна .Заглеждам се и за лазерен нивелир ама пусти девалт скъп ми се вижда в предвид рядкото ползване.Гледам един син бош най-ниския клас за около 160.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: