Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Лятоска се обзаведох с китайски. Отзивите му както се вижда от гласуването са отлични, а и аз съм доволен.

Прикачен файл

венсав.png
пишман_майстор - майстор
За тия парички все ще излезе оферта на качествен бранд/производител.
20 долара... нещо множко ми се виждат , или моята представа за качество/цена е друга.
mavryt4o - майстор
ср ное 15, 2023 9:51 pmcvetomir_77 написа:
Да започна с отговорите подред.

До колкото аз съм запознат настолният циркуляр се използва както за надлъжно, така и за напречно рязане (Предполагам за това се произвеждат и различни дискове). Диск за надлъжно рязане ми дойде с машината и съм доста доволен от него (реже добре и пироните :-D - по невнимание резнах един, два). Този диск си купих за да режа напречно и умишлено с 40 зъба за да мога понякога да режа и надлъжно. Сега съм сигурен, че много от вас ще кажат, че това не е правилно, но така съм решил аз. Все пак е за домашна работилница, а не за професионална работа. По-долу са снимките от първите проби с мека дървесина.

Диска е произведен в Италия. Както вече няколко пъти съм писал, Фройд е закупен от Бош още преди години и за това сините Бош дискове са идентични с Фройд. Диска е закупен от eBay на цена от 42,59€ с доставка до врата в Германия. Поръчката беше от вчера за днес. Буквално 24 часа.




IMG_0686.jpg



IMG_0687.jpg



IMG_0689.jpg



s-l1600.jpg

40 зъба си е екстра за комбинирано рязане. Едно време дядо се ги е сменял😆Незнам кой кого е купил но пластините на Фройда са потресаващо по-големи от на Боша.

Прикачен файл

Editor_2_20231116151201.jpg
Editor_2_20231116151201.jpg (73.23 KиБ) Видяна 754 пъти
cvetomir_77 - специалист
чет ное 16, 2023 3:15 pmmavryt4o написа:
ср ное 15, 2023 9:51 pmcvetomir_77 написа:
Да започна с отговорите подред.

До колкото аз съм запознат настолният циркуляр се използва както за надлъжно, така и за напречно рязане (Предполагам за това се произвеждат и различни дискове). Диск за надлъжно рязане ми дойде с машината и съм доста доволен от него (реже добре и пироните :-D - по невнимание резнах един, два). Този диск си купих за да режа напречно и умишлено с 40 зъба за да мога понякога да режа и надлъжно. Сега съм сигурен, че много от вас ще кажат, че това не е правилно, но така съм решил аз. Все пак е за домашна работилница, а не за професионална работа. По-долу са снимките от първите проби с мека дървесина.

Диска е произведен в Италия. Както вече няколко пъти съм писал, Фройд е закупен от Бош още преди години и за това сините Бош дискове са идентични с Фройд. Диска е закупен от eBay на цена от 42,59€ с доставка до врата в Германия. Поръчката беше от вчера за днес. Буквално 24 часа.




IMG_0686.jpg



IMG_0687.jpg



IMG_0689.jpg



s-l1600.jpg

40 зъба си е екстра за комбинирано рязане. Едно време дядо се ги е сменял😆Незнам кой кого е купил но пластините на Фройда са потресаващо по-големи от на Боша.

Колкото до разликата в големината на зъбите - затова има и разлика в цените на двете марки.

Тук малко инфо на немски кой какво е купил.
https://industrieanzeiger.industrie.de/ ... ud-gruppe/


И една снимка на опаковката на диска и за какво е предназначен той.



Прикачен файл:
IMG_0691.jpg
IMG_0691.jpg (115.35 KиБ) Видяна 714 пъти


И на последно място идеята ми беше да покажа, че има що годе свестен диск който е 250мм и става за DeWalt циркуляр, тъй като 254мм опира в клина.
пишман_майстор - майстор
Не мисля, че е коректно сравнението . Този Фройд на снимката е различен от така наречените червени дискове на Фройд . А точно червените имат повече общо със сините бошове, т.е. само цвета им ги различава, в основата са си идентични.
Тоя от снимката е по-високия им клас , с по-масивните пластини, с повечето заточвания и т.н.
mavryt4o - майстор
чет ное 16, 2023 5:21 pmпишман_майстор написа:
Не мисля, че е коректно сравнението . Този Фройд на снимката е различен от така наречените червени дискове на Фройд . А точно червените имат повече общо със сините бошове, т.е. само цвета им ги различава, в основата са си идентични.
Тоя от снимката е по-високия им клас , с по-масивните пластини, с повечето заточвания и т.н.
Аз не разбирам пък от каталозите им ще ме заболи главата за това им казах:Искам диск 250мм. За комбинирано рязане на масив. И да не е от тънкажите под 2 мм. Незнам кои серии ги водят бюджетни но боша хич не е евтин.
пишман_майстор - майстор
Тук не става въпрос за цени. В смисъл и едните, и другите са пара. Тънък диск не значи евтин :) . Просто твоя е по-тежката им серия, тия без боята. Разликата в цената е само малко нагоре, спрямо другите ("боядисаните" в синьо или червено).
Вторите ( червени и сини ) масово са за преместваеми машини , докато другите - предимно стационарни с индукционни двигатели.
И за всичките важи: не са бюджетни , пара са си.
П.п. Top Precision на Бош серията май са по-сходни с посочения от теб Фройд
Ал_ - специалист
Всъщност, предвид посочената цена от mavryt4o(изненадах се), сравнена с, примерно, промоционалните цени на дикар на бош - фройдът печели по точки и по отношение на цената пред синята серия. Да не говорим пък ако намесим цената на топ прецижън.
Спрямо син бош/червен фройд, предпочитанията ми, макар и от гледна точка на лаик(защото при мен дори не е и хоби -
просто миризмата на дърво ми действа успокояващо), определено са в полза на фройд.
mavryt4o, още веднъж много благодаря за насоката :partyman:
cvetomir_77, разгледах го диуолта - май е въпрос на няколко винта и побългаряване с флекса за да завърти без проблем 254. Нямам такъв диск, иначе за спорта бих опитал :-D че и частите за модификация не са скъпи (е, тук, естествено, ги няма). От диска им и аз останах с добри впечатления. Мисля да пробвам и тези с повече зъби от същата серия. И цената им е добра.
Дайте сега малко снимков материал по темата, че се отплеснахме. Знам, че имате :partyman:
Lisko - майстор
чет ное 16, 2023 12:21 pmпишман_майстор написа:
За тия парички все ще излезе оферта на качествен бранд/производител.
20 долара... нещо множко ми се виждат , или моята представа за качество/цена е друга.
Говорим за под 14 евро. Искам да видя Бош или Фройд за тия пари.
пишман_майстор - майстор
Е то остава пък точно тоя който си купил, да го сравняваш с Фройд/Бош , че да търсиш и цена за такъв. Аз съм написал
пишман_майстор написа:
За тия парички все ще излезе оферта на качествен бранд/производител.
20 долара... нещо множко ми се виждат , или моята представа за качество/цена е друга.
Не съм написал , че за тия пари ще вземеш Фройд :) изпадат там разни дискове на диуолт , на макита, че и на ЦМТ . Такива сравнявай с твоя .
Пък като си мераклия , търсиш Диабло дискове ( фройд ) на промо и тогава може да ти стъпят на близка цена .
Сега са 5-10-15 долара горница, пък другата седмица петъка кой знае ... пари за един сладолед https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... &_osacat=0

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: