Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Основната причина за проблеми при лепене на плоскости от масив е абрихта, ако кантовете са перфектно прави няма значение какви стеги ползваш. Разликата в сетегите при прави дъски е в бързината и лекотата на работа. Аз имах подобни на тръбните стеги, тежки и много 'мощни' (правени) стеги, но ги изхвърлих всичките. За ежедневна и честа употреба беше голема мъка.
manobg - специалист
Преди повече от година си купих шаблон за сглобки тип лястовича опашка, но след като си свъшриш работата с него го зарязах и сега събира прах.
Гупих го от англия защото тук са доста скъпи, с транспорта беше малко сложно понеже не искат да пращат до България.
Ако някой го иска, може да се договорим. На пракрика съм го ползвал точно 5 пъти и е като нов.

Прикачен файл

IMG_20181207_201238.jpg
IMG_20181207_201238.jpg (58.57 KиБ) Видяна 2016 пъти

Прикачен файл

IMG_20181207_201213.jpg
IMG_20181207_201213.jpg (63.84 KиБ) Видяна 2016 пъти
cvetomir_77 - специалист
Новите ми придобивки.

Прикачен файл

IMG_3165.JPG
IMG_3165.JPG (109.22 KиБ) Видяна 1944 пъти
Chefo77 - майстор
Ами честито :)
Със здраве да си ги ползваш!

Абе някой няма ли мерак на едно зеге Макита CT4351, че съм си харесал едни много сериозни машинки ... ;)
wanderer - специалист
  • приключвам годината с това
Прикачен файл:
IMG_1059 - Копие.JPG
  • е, имах желание и за едно боди Makita DHS680Z, ама ка не щът да ги намалят ще си трая до догодина. па дай боже и по сериозен стационарен циркуляр :-D
cvetomir_77 - специалист
Честито! Много мебели и все хубави да направиш!
wanderer - специалист
  • благодаря, да ти се връща! имам и едно питане, не конкретно за дърводелска хубавина, но тъй като работя приоритетно с дърво ще я броя за
такава.
  • става въпрос за двукоординатно менгеме. гледам в UK -
https://www.ebay.co.uk/itm/Amadeal-Comp ... rk:31:pf:0
  • което към днешна дата идва до бг към 130 лв (без калкулиран транспорт в англия). гледам почти същото в bubeta
https://bubeta.com/24419-0008_cross%20vise_bg.html
  • така по картинка разлика намирам само в боята. въпроса ми е може ли да се намери нещо читаво със сходни параметри и цена която да не е Х2 у нас. конкретно на линка от bubeta я няма цената, явно е голяма загадка...
ZEDYCUS - майстор
Нямам време да търся, но в Германия бях гледал внос китайски на по ниска цена. В Бубета не са налични , има линк за цени виж там.
Virtex - майстор
Някаква идея от къде да взема на разумна цена 16GA пирони/гвоздеи 35-50-60мм?
Buliviv - специалист
Някой ползвал ли е винтови "F" стеги "Топмастер". Загледал съм 120x400.
Цена на 1 бр около 28 лева.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: